Voor de Stichting Historisch Egmond is Geestgronden inmiddels prioriteit één. Geestgronden is het 'uithangbord' van de stichting en geeft direct invulling aan het statutaire uitgangspunt van de stichting zoals in het beleidsplan is ver woord: 'Het vergroten van de betrokkenheid van de bevolking van de Egmonden, de regio, en anderen bij de geschiedenis van de Egmonden, alsmede het toe gankelijk maken van de geschiedenis van de Egmonden.' Daarnaast staal in het beleidsplan: Geestgronden is het belangrijkste bindmiddel van de stich ting met haar leden en donateurs. Hierin wordt kennis over de geschiedenis van de Egmonden, onder andere opgedaan in de historische werkgroepen, vastgelegd en gepubliceerd. Het verschijnt drie keer per jaar.' Een ander streven van de redactie is de variëteit van het aanbod. Luchtige en persoonlijke artikelen in combinatie met artikelen met meer historische diepgang moeten het blad vullen. Een verscheidenheid aan onderwerpen met veel fotomateriaal. Het bereikte niveau van de afgelopen jaren moet daarbij minimaal op hetzelfde peil worden gehouden. Zoals reeds in 1994 werd vermeld: 'het tijdschrift moet een breed terrein bestrijken: het wil aansluiten bij uiteenlopende interesses op het gebied van Egmondse histo rie'. Daarbij is 'de link tussen verleden en bestaande Egmondse locaties, namen, zaken en personen' van belang. Afb. 50: Driehoek in vignet Stichting Historisch Egmond: symbool voor de drie Egmonden De redactie dient zorg te dragen voor een goed leesbare Geestgronden voor elke donateur cq. belangstellende. Maar wel zoals ook al in 1994 werd aan gegeven: 'de inhoud dient wel historisch zo verantwoord mogelijk te zijn. Bronvermelding is daarvoor een eerste vereiste. Geestgronden, 11 (2004), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 70