Op 22 maart 1993 werd door de ondertekening van de notariële akte de Stichting Historisch Egmond (SHE) opgericht. Het doel was (is) alle waardevolle historische gegevens over de Egmonden verzamelen, vastleggen en regelmatig daarvan verslag doen. Een belangrijk middel daartoe achtte zij de uitgave van een tijdschrift. Op 1 oktober 1994 werd het eerste (dubbel(nummer van Geestgronden gepresenteerd. Afgelopen jaar is dan het eerste decennium afgerond. In dit artikel wordt u een vooral statistisch overzicht gegeven van 10 jaargangen Geestgronden. (Red.) J. Grossat EEN STATISTISCHE TERUGBLIK OP TIEN JAARGANGEN GEESTGRONDEN Hoe het begon Najaar 1993 polste Ron van Vleuten namens de stichting een aantal perso nen over de oprichting van een tijdschrift. Na een gedegen aanpak door een 'voorbereidingsgroep' werd de basis gelegd voor een tijdschrift dat al een lange reeks van jaren bestaat. We kunnen vaststellen dat deze initiatiefne mers prima werk hebben geleverd, omdat u inmiddels de elfde jaargang onder ogen heeft gekregen. Zelfs de fraaie vormgeving is nog immer gehandhaafd. De naam Geestgronden werd gekozen als verwijzing in de eerste plaats naar de hoge zandige bodem waarop de eerste bewoners in deze streek een bestaan vonden. Op 1 oktober 1994 werd in de Slotkapel het eerste exemplaar door de eerste redactie bestaande uit Saskia Baarda, Ron Ranzijn en Willem van den Berg en SHE-voorzitter Theo Röling uit gereikt aan burgemeester Brommet en abt G. Mathijsen. Overzicht In Geestgronden jrg. 8, nr. 4 (december 2001) werd in het voorwoord van de redactie vermeld, dat Jos Hof op verzoek van de redactie op een rijtje had gezet welke tijdvakken de artikelen tot dan toe bestreken. Inmiddels had ook Rob Leijen een aanzet gegeven tot een indexering van de artikelen (op trefwoord en rubriek). Onder meer met het oog op een toekomstige website zijn door mij op basis van deze informatie alle artikelen in de com puter gezet. Via de toekomstige website moet dan eenvoudig en snel infor matie te vinden zijn over gepubliceerde onderwerpen, auteurs en hun geschreven artikelen, de tijdvakken, op welk dorp het artikel betrekking heeft, en mogelijk het gehele artikel zelf (bijvoorbeeld als pdf-bestand). De volgende gegevens beslaan de eerste 10 jaargangen van de Geestgronden 106 Geestgronden, II (2004), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 66