Er werd besloten de jaarvergadering voortaan in het begin van het jaar te houden, omdat de overledenen jaarlijks aan de federatie opgegeven moes ten worden. Na de jaarvergadering van 18 juni 1958 werden tien personen begraven (waarvan er twee geen lid waren van de stichting). De heer en mevrouw Baart van de Noordvelderweg overleden kort na elkaar: mevrouw Baart op 10 oktober en de heer Baart op 21 oktober. Ook overleed Arie Kaandorp en een kindje van Rinus van de Reep. Op 18 december 1959 werd het bestuur van De Laatste Eer wederom getroffen door een tragisch verlies. De net aangetreden voorzitter Huug Zentveld overleed onverwacht op de jonge leeftijd van 53 jaar. In vijfjaar tijd verliest de stichting tweemaal haar voorzitter. De jaarvergadering op 20 januari 1960 werd in café Kool geopend door Klaas Apeldoorn. Hij opende met een christelijke groet en herdenkt de overleden voorzitter met een gebed. In het voorgaande jaar zijn 11 overle denen begraven. De kas werd dat jaar gecontroleerd door Jan Baltus en Jan Apeldoorn. Dit geschiedde normaal gesproken in het café. op de hoek van het biljart. De kas bleek weer keurig in orde. Financieel draaide de stichting na enige moeizame jaren uitstekend. Er werd met algemene stemmen besloten het dragersgeld te verhogen van 5 naar 7,50 gulden per begrafenis. Klaas Apeldoorn droeg als nieuwe voorzitter Gerard Apeldoorn voor. Hiermee ging eenieder akkoord en Gerard Apeldoorn aanvaardde deze functie. Als nieuwe drager werd Arie Baart benoemd. In 2004 is Hans Baart de voorzitter, Cees Apeldoorn de penningmeester en Jos Apeldoorn, de jongste zoon van Gert, secretaris van de stichting. Een groep van 11 vrijwilligers vormen de huidige dragers. Zij hebben zich inmiddels verenigd in de 'dragerstichting'. Het boek 'Een halve eeuw begrafenissenis voor de prijs van 10 euro te bestellen bij Theo Apeldoorn, Vennewatersweg 1, 1935 AR Egmond- Binnen (tel. 072 506 5716) of Jos Apeldoorn, Visweg 12, 1935 EC Egmond-Binnen (tel. 072 506 2410). Het boek verschijnt dit najaar.O Geestgronden, tl (2004), nr. 2/3 101

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 61