actief tl heeft tten en op zijn dij van -woord van de irtabdij king in dan de agd. Ik 'pspor- /oelige lens de abdij. nr. 2/3 In de periode 1995-1997 heb ik een fotoreportage gemaakt van het dage lijks leven van de Karmelzusters in Egmond aan den Hoef. De reportage is in oktober 2000 als fotoboek onder de titel Van binnenuit verschenen. Broeder Gerard. de abt van de Sint-Adelbertabdij sprak, tijdens de opening van de gelijknamige expositie, de wens uit als abdij ook over zo'n docu ment te beschikken. Dat was niet tegen dovenmansoren gezegd... Boeiend In augustus 2002 ben ik opnieuw gestart met het vastleggen van het dage lijks leven in en om de abdij van Egmond-Binnen. In de periode tot febru ari 2004 ben ik ruim 25 keer in de abdij met de camera aan de slag geweest. Het was een boeiende ervaring. Steeds werd ik gastvrij ontvangen. Ik kon gaan en staan waar ik wilde en kreeg alle medewerking van de broeders. Natuurlijk is elk mens en dus ook elke broeder verschillend. Niet iedereen wil even graag vóór de lens. Dat is logisch. Het past wel bij de keuze van het leven als broeder in de abdij. Gelukkig kon de ene broeder de andere nog wel eens overreden. Zo brachten broeder Oles woorden "Het valt wel mee", broeder Kees ertoe toch maar mee te werken. Na afloop gaf broeder Kees aan dat het inderdaad meeviel. Hij hoefde niet te 'poseren', maar kon gewoon doen wat hij altijd deed. Broeder Kees heeft de resultaten van deze reportage helaas niet kunnen zien. Op het moment dat ik de foto's klaar had, overleed hij op 14 februari 2004. In overleg met de abt heb ik besloten om het afscheid van broeder Kees vast te leggen en op te nemen in de reportage. Afb. 2: De uitvaart van broeder Kees Verburg (foto Armando Jongejan) Geestgronden, 11 (2004), nr. 2/3 45

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 5