VAN DE REDACTIE Dat de Egmonden een interessant verleden hebben, hoeven wij u niet te vertellen. In ons blad berichten wij hier immers al meer dan tien jaar over en u leest niet voor niets Geestgronden\ Stichting Historisch Egmond is gelukkig niet de enige die de geschiedenis van Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee wil vastleggen. Steeds vaker verschijnen er publicaties waarin een hoofdrol is weggelegd voor onze dorpen en hun geschiedenis. Zo verschenen onlangs boeken over de koloniehuizen van Egmond aan Zee (Cootje Bronner) en de Abdij in Egmond-Binnen (Armando Jongejan). Bovendien is een cahier uitgebracht over fotografie als historische bron (Albert van der Zeijden). Hierin is een heel hoofdstuk gewijd aan de Egmonden, waarover in de volgende uitgave (nr. 4) meer. In dit dubbeldikke nummer van Geestgronden leest u meer over deze onderwerpen en waarom de auteurs kozen voor een Egmonds item. De koloniehuizen komen ook aan bod in het artikel van Jeane Lute uit Egmond-Binnen. Lute groeide op tijdens de crisis- en oorlogsjaren in Egmond- Binnen en was vervolgens werkzaam in één van de koloniehuizen die Egmond rijk was. Haar herinneringen zijn onderwerp in het artikel Opgroeien en werken in Egmond. Uiteraard staan wij in dit nummer stil bij het overlijden van Kees Blaauboer. Kees was bijzonder geïnteresseerd in de geschiedenis van de Egmonden en had er plezier in om kopij aan te leveren bij onze redactie. Wij zullen hem en zijn bijdragen dan ook enorm missen. Dat rouw en verdriet van alle tijden zijn, kunt u ook lezen in het artikel Rouwen in de Egmonden van Herma Out. In dit uitvoerige artikel worden de gebruiken rond het overlijden van personen door de eeuwen heen belicht. Omdat dit aangeleverde artikel erg uitvoerig is en de redactie u dit niet wil onthouden, is besloten het artikel in tweeën te splitsen. In het vol gende nummer van Geestgronden (december 2004). kunt u meer lezen over rouwen in de Egmonden en de uitvaartvereniging Memento Mori. In dit nummer is verder aandacht voor het 50-jarig bestaan van Begrafenis stichting De Laatste Eer uit Egmond-Binnen en voor een andere jubilaris: de 100-jarige muziekvereniging Lamoraal van Egmont uit Egmond aan den Hoef. 42 Geestgronden, II (2004), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 2