VAN DE REDACTIE Egmonds historisch tijdschrift Geestgronden staat aan het begin van haar tweede decennium. De vorige redactie bestaande uit Ron Ranzijn, Ben Hummel, Max Hofer en Hannie de Vries heeft na enige jaren het stokje overgedragen aan een nieuw redactieteam. Wij willen Ron, Ben, Max en Hannie zeer hartelijk danken voor hun professionele redactionele werk. Voor Ron Ranzijn eindigt hiermee een 10-jarig termijn (vanaf het ontstaan van Geestgronden), waarin hij de bindende en later leidende factor binnen de redactie was. Voorwaar een prestatie van formaat. De flexibiliteit van het nieuwe team is meteen op de proef gesteld, omdat onze beoogde eindredactrice met zwangerschapsverlof ging. Zij is inmiddels bevallen van een gezonde dochter. Gelukkig hebben wij Emmy Meijering bereid gevonden ons door deze eerste moeilijke opstartfase te loodsen. U treft bij deze Geestgronden ondermeer een wervingspamflet aan. De Stichting Historisch Egmond heeft inmiddels de mijlpaal van 600 donateurs bereikt. Hierbij blijft echter het aantal actieve vrijwilligers ver achter. Wij hopen met deze oproep enige leden te bereiken, die ons kunnen helpen ook van dit tweede decennium een succes te maken. Het zou bijzonder spijtig zijn als activiteiten verdwijnen en de waardevolle uitgave van ons historisch tijdschrift in gevaar komt. Wij attenderen u ook op de komende donateursavond op vrijdag 23 april in dorps huis Hanswijk. Deze donateursavond zal in het teken staan van de verbindingen tussen Alkmaar en de Egmonden waarover de heer Jan Schouten een boeiend betoog zal houden. Deze avond is natuurlijk ook een prima gelegenheid u bij één van de bestuursleden aan te melden! Dit eerste nummer van 2004 begint met een bijdrage van Rob Leijen over de Sammerhoeve. Het tweede artikel is van Piet Groen en Rob Leijen over de Oude Pastorie. Hierna volgt Jos Hof met een relaas over Lamoraal Graaf van Geldern - Egmont. We sluiten af met een artikel van mevrouw Out. Uw positieve en kritische opmerkingen zijn voor ons altijd zeer waardevol en geven aan of we op de goede weg zijn. Daarnaast is het aanbod van kopij nog steeds een bron van zorg. Wij kunnen u mogelijk assisteren bij het opschrijven van verhalen, anekdotes, herinneringen, etc. Tenslotte wenst de redactie u veel leesplezier met dit nummer. 2 Geestgronden, II (2004), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 4