Archeologie Onder leiding van les de Zwart wordt in de Egmonden archeologisch onderzoek gedaan. De groep komt in actie als ergens een huis wordt afge broken of archeologisch interessante vindplaatsen worden vermoed. Als u meer wilt weten van de "grond onder uw huis", neem gerust contact op met één van de bestuursleden. Fotografie Het vastleggen en beschrijven van hedendaagse veranderingen in het Egmondse landschap en dorpsbeeld. Momenteel is op initiatief van de Stichting Historisch Egmond een studiegroep actief om het complete Egmondse dorpsbeeld en landschap fotografisch vast te leggen. Een uniek document zal ontstaan. Met veel enthousiasme wordt een grote hoeveelheid beeldmateriaal verzameld. Publicatie in ons historisch tijdschrift Geestgronden Onder deskundige redactie kunt U uw historische bevindingen en beeldma teriaal publiceren. Velen hebben dit al als stimulerend ervaren. Enuw publicatie bereikt een lezerskring van ca. 2.000 lezers! Een onderkomen: Stichting Historisch Egmond - Bezoekerscentrum Aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef staat het Bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond. Dit centrum is in principe elke dins dagavond vanaf 20.00 uur open. Hier kunt U informatie inwinnen, andere leden ontmoeten of samen of individueel activiteiten vormgeven. Wilt u deze avond eens bezoeken, dan is het raadzaam eerst even met één van de bestuursleden contact op te nemen omtrent uw interesse(s). Excursies/rondleidingen Stichting Historisch Egmond organiseert excursies en rondleidingen. Centraal staan archiefdiensten en aan de Egmondse historie gerelateerde plaatsen. Heeft U een leuk idee voor een excursie dan is dit van harte wel kom. Wilt u ook meedoen aan de organisatie; laat het één van de bestuurs leden weten. In de komende periode gaan de rondleidingen weer van start. Op zondag 25 april start de eerste rondleiding vanaf het Bezoekerscentrum. De rondlei dingen worden ook via de lokale media bekendgemaakt. Geestgronden, 11 (2004), nr. 1 37

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 39