SHE BESTUURSNIEUWS Het is al weer enig tijd geleden dat actieve leden elkaar vonden op werk groepavonden waarvan veelal het resultaat in "Geestgronden" tot uiting kwam. Velen kunnen zich de gezellige bijeenkomsten in de historische bibliotheek van Jan Lute herinneren. Vooral het praten over vroeger, de vorderingen van historisch onderzoek en het elkaar helpen de historie van Egmond "uit te diepen" werd als zeer positief ervaren. Het streven van de SHE is om meer activiteiten te ontplooien voor de dona teurs en een platform te zijn voor eenieder die interesse in en binding met de historie van de Egmonden heeft. Dat houdt concreet in, dat we meer mensen met historische interesse en hobby met elkaar in contact willen brengen en daarmee een meer sociale historiebeoefening willen creëren. Wij geven u hierbij een overzicht van activiteiten die onze stichting ont plooit, en mogelijk nog kan ontplooien. Dit kan echter alleen bij voldoende animo en medewerking van u als (actieve) donateur. Wij hopen u dan ook binnenkort op één van de activiteiten te verwelkomen. Wat biedt de Stichting Historisch Egmond? Deelname in studie- en werkgroepen. Diverse studiegroepen zijn actief op diverse historische interessevelden. De Stichting Historisch Egmond biedt een volledig platform om u te onder steunen, onder andere met expositie en publicatie van historisch onderzoek. Hier onder volgt een greep uit de studiegroepen. Heeft u een andere interes se? Geen probleem, dan wordt een studiegroep met eventuele medegeïnte resseerden gevormd. De Stichting Historisch Egmond ondersteunt u daarbij met raad en daad. Genealogie Binnen de Stichting Historisch Egmond is veel kennis aanwezig van de aan de Egmonden gerelateerde families. Wilt u uw familie beter leren kennen of wilt u uw genealogisch onderzoek verder vormgeven dan kunnen wij u daarbij ondersteunen. Tevens kunnen wij terugvallen op leden met een grote kennis van Egmondse families zoals bijvoorbeeld Jos Hof. 36 Geestgronden, 1 (2004), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 38