I uit KORT NIEUWS Muziekvereniging Lamoraal van Egmont 100 jaar r de De muziekvereniging Lamoraal van Egmont ontleent haar naam aan graaf drie Lamoraal van Egmont, die met de graaf Hoorne in 1568 op de grote markt te Brussel door Alva werd onthoofd. Op 7 augustus 1904 was het voor de igse oprichters van de muziekvereniging vanzelfsprekend dat de harmonie sen. "Lamoraal van Egmont" genoemd zou worden. Immers, de ruïnes van het red- eens zo machtige Slot op den Hoef en de thans nog steeds in gebruik zijnde :tjes Slotkapel houden de herinneringen aan deze beroemde graaf uit Egmond tink aan den Hoef springlevend, zak- 5. Ik In de volgende nummers zal ondermeer aandacht worden geschonken aan i zij het 100-jarig bestaan van muziekvereniging Lamoraal van Egmont. Zij zul- oor- len in 2004 diverse activiteiten ontplooien, waaronder natuurlijk concerten, aag, een reünie, een tentoonstelling over Lamoraal - zowel de muziekvereni- ;eks ging als de graaf - diverse workshops en natuurlijk als hoogtepunt van het üker jaar weer een Music Gala. iag- ri de Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis (45 jaar) s en De Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis zet zich al 45 jaar in om de interesse naar geschiedenis en archeologie onder de 9- tot 26-jarige jongeren te bevorderen. Zij doen dit door het organiseren van activiteiten, zomerkam pen, lezingen, een jaarlijks congres, en een historisch weekend in het buiten land. Daarnaast heeft de NJBG een eigen kwartaalblad Fibula. De NJBG wil graag tegemoet komen aan de wens van jonge leden (9 tot 12 jaar en 12 tot 16 jaar) en hun ouders activiteiten dichter bij huis te organiseren. Zij zoeken daarvoor ook vrijwilligers. Wij verwijzen naar de website www.njbg.nl. U kunt ook contact opnemen met Mira Spijker, tel. 070 347 6598. Museaal Historisch Perspectief Wij willen de website www.geschiedenisbank-nh.nl onder uw historische aandacht brengen. Deze website is een overkoepelende website van en voor de historische verenigingen in Noord-Holland. Vragen en opmerkingen van gebruikers zorgen regelmatig voor aanpassingen en toevoegingen van deze site. Men stelt dan ook uw reactie zeer op prijs. Wij hebben bij deze uitgave van Geestgronden een kleurige Geschiedenisbankkaart op A5-formaat gevoegd. nr. 1 Geestgronden, 11 (2004), nr. 1 35

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 37