UIT DE TIJD VAN TOEN. De redactie van Geestgronden wil een andere rubriek introduceren: een fotorubriek met opnames uit de tijd van toen. Want één foto zegt vaak meer dan duizend woorden kunnen. Het lijkt ons vooral leuk om een foto uit üw album te publiceren. Het onderwerp maakt niet uit. Landschappen, mensen, klassenfoto's, gebouwen, wat u maar wilt. Belangrijk is wel, dat we bij die foto's zo veel mogelijk informatie krijgen. Op de eerste plaats: wanneer is de foto genomen? En verder: wat zien we, wie zijn de mensen, waar was het, wat gebeurde er op het moment dat de foto werd gemaakt, waarom is juist die foto zo veelzeggend? Want waar het de redactie vooral om gaat is, de verhalen achter de foto te bewaren. Het kan natuurlijk ook zo zijn dat u bepaalde mensen of situaties op de foto niet (meer) kent. Via onze rubriek 'Uit de tijd van toen...' is dat wellicht middels andere lezers te achterhalen. Om hier alvast een voorschot op te nemen vragen we u om informatie over de foto op de omslag. Ook starten we de rubriek met een foto waarvan we de juiste achtergrond niet kennen. Kent u die wel? Weet u hier meer van? Schrijf of bel dan naar de redac tie. Het adres vindt u op de bin nenkant van de achteromslag. Wie weet meer over dit echtpaar? Ze waren Belgische vluchtelin gen (1914-1918) naar wordt aangenomen uit Antwerpen. Waarschijnlijk hadden ze aldaar een soort juwelierszaak/handel in sieraden. In Egmond aan Zee bewoonden zij het huis "De Boterton", Noorderstraat 2 waar nu de gelijknamige keramiekhan- del is gevestigd. Het echtpaar had als bijnaam "de klokkenmaker". Wie meer gegevens heeft kan deze naar de redactie sturen. Afb. 25: Foto van mevrouw Krab- Blok, IJmuiden. 30 Geestgronden, 11 (2004), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 32