Met altijd een deel van zijn genealogisch geïnteresseerd brein gericht op de naam 'Egmont' stuitte Jos Hof in een krantenbericht toevallig op de naam van Johannes graaf van Mirbach-Geldern-Egmont. prins van Hohenlohe-Jagstberg. Jos Hof zou Jos Hof niet zijn als hij niet zou uitzoeken in hoeverre deze graaf gerelateerd is aan het grote Huis van Egmont. Hieronder beschrijft hij zijn speur tocht. Jos Hof LAMORAAL GRAAF VAN GELDERN-EGMONT Toen ik afgelopen zomer toevalligerwijze een Duitse krant las, viel mijn oog op een verslag over de opening van een tentoonstelling in het stadje Bad-Mergentheim in Duitsland met als titel 'Der Fürsten Jagtlust'. Hier waren een 160-tal afbeeldingen betreffende de jacht te zien, vervaardigd door Johan Elias Ridinger (1698-1767). Blij verrast was ik toen ik de naam las van een van de genodigden die bij de opening van deze 'ausstellung' het woord voerde, n.1. Johannes graaf van Mirbach-Geldern-Egmont prins van Hohenlohe-Jagstberg1 Ik hield al meteen rekening met de mogelijkheid, dat deze edelman wel eens een zoon zou kunnen zijn van Therese gravin van Geldern-Egmont en Albrecht prins van Hohenlohe-Jagstberg. Dit echtpaar wordt ook vermeld Afb. 19: Niederstetten met links op de heuvel het slot Haltenbergstetten, gebouwd in 1416. Heden de residentie van graaf Johannes en zijn familie. De oostvleugel van het slot is als jachtmuseum ingericht, welke jaarlijks van april tot oktober voor het publiek toegankelijk is (Info Stad Niederstetten, Juli 2003) 22 Geestgronden, II (2004), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 24