r*£*~*—^ZLs .^(y,- Jt^ c^z—~s. Afb. 7: Ondertekening van de brief van 22 september 1894 (uit collectie P. Groen) In maart 1895 gaat een nieuw schrijven uit met bestek en voorwaarden, waarna de heren Kerkvoogden der Nederlands Hervormde Gemeente zullen aanbesteden. Het betreft het afbreken van de pastorie van de Nederlandse Hervormde Gemeente met daarnaast gelegen schuur en woning. Het schrij ven is goedgekeurd door het college der Nederlands Hervormde Gemeente te Egmond aan Zee. Dit schrijven omvat 7 artikelen: Artikel 1Omschrijving De af te breken gebouwen bestaan uit de opstanden van de percelen kada straal bekend sectie A nummers 715, 716 en 717 te Egmond aan Zee zijn de: a. de pastorie met bergplaats en andere uitbouwen, b. de ten oosten daarvan gelegen schuur met de daar achterliggende woning met inbegrip van fundamenten, doch met uitzondering van den regenbak. Artikel 2: Afbraak Alle vrij gekomen stenen moeten goed worden gebikt en qua afmetingen op een aan te wijzen plaats worden opgestapeld. De pannen worden schoongemaakt uitgeklonken en in twee soorten gesorteerd worden opgetast. Verschillende houtwaren en houtconstructies moeten spijkerschoon bij een worden gevoegd en opgetast. Voorwerpen van bijzondere waarden of zeldzame aard, direct aan den president kerkvoogd ter hand te stellen. Artikel 3: Te verrichten werkzaamheden Van het uit de afbraak vrijgekomen hout moet een 24,5 meter lange schutting, hoog 1,80 a 2 meter worden opgetrokken en langs de straatweg moet ook puntdraad over een lengte van plusminus 100 meter worden aangebracht. De nieuwe schuttingen moeten eenmaal worden gekoolteerd. Geestgronden, 11 (2004), nr. 1 1 1

Geestgronden - Egmonden | 2004 | | pagina 13