VAN DE REDACTIE Egmonds historisch tijdschrift Geestgronden staat uiteraard stil bij het heengaan van de promotor bij uitstek van alles wat met de geschiedenis van Egmond te maken heeft: Jan Lute. De redactie kon altijd een beroep op hem doen. Ook bij de totstandkoming van dit nummer was de leegte die hij achterlaat heel direct voelbaar. Als eerbetoon van redactiewege staat de karakteristieke foto uit Armando Jongejans Egmondse dorpsportretten op het omslag van deze Geestgronden. Dit nummer van Geestgronden zou toch al in het teken van afscheidnemen staan. Het is immers het laatste optreden van de huidige redactie. In de vorige Van de redactie werden Bram Prins, Cynthia de Wilde, Jack Grossat en Jaap Kramer als opvolgers voorgesteld. Helaas heeft de laatste zich weer teruggetrokken. De noodzaak de nieuwe redactie met een of meer leden uit te breiden, is daardoor des te klemmender aanwezig. Geestgronden jrg. 10, nr. 2/3 (augustus 2003) telde minder bladzijden dan gepland. Enkele bijdragen vielen korter uit dan aanvankelijk was aan genomen. Daardoor viel het dubbelnummer minder omvangrijk uit dan menig enkelnummer (met een groter aantal pagina's dan te doen gebruike lijk). De redactie zamelt nog steeds per nummer bijdragen in. Het is niet gelukt een voorraad artikelen te vormen, waardoor planmatiger gewerkt zou kunnen worden. Anders gezegd: nieuwe bijdragen over de geschiede nis van de dorpen, families, verenigingen enzovoort blijven welkom. 70 Geestgronden, 10 (2003), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2003 | | pagina 2