aan Zee volgen na de zomervakantie. Deze foto's zijn gemaakt door foto graaf Rose uit Bergen en laten inwoners en bezoekers uit het begin van de jaren dertig zien. Deze en andere foto's uit de collectie zullen later ook in het bezoekerscentrum van SHE te zien zijn. Historisch Kadaster Wimmenum Standaardwerken voor ieder die met de geschiedenis van de Egmonden en Egmonders bezig is, vormen Het Historisch kadaster van de Binnen-Eg- monden, 1602-1811, Utrecht (1985) en het Historisch Kadaster van Egmond aan Zee, 1619-1838, Utrecht (1988) van Willem van den Berg. In de uitga ven van Uitgeverij Bolwerk staan respectieve eigenaren van panden en per celen systematisch opgesomd. Er is geen plaats in Nederland die zo'n uit gebreid historisch kadaster voor zijn grondgebied ter beschikking heeft! Beide kadasters vormen voor genealogisch onderzoek een rijke en onmis bare bron. Vooral echter zijn de boekwerken van belang, doordat ze onmis bare bouwstenen voor tal van aspecten van de dorpsgeschiedenis leveren. Het enige deel van de Egmonden, dat nog niet aan bod is gekomen is Wimmenum. De Stichting Historisch Egmond heeft Willem van den Berg bereid gevonden de gegevens over Wimmenum als deel 5 te publiceren. In dit deel zullen ook aanvullingen en correcties op de voorgaande boeken worden opgenomen. Al met al krijgt dit deel als sluitstuk van het project over de Egmonden een omvang van circa 150 bladzijden. Bij voldoende voorinschrijvingen in de komende maanden zal nog dit jaar tot vervaardiging van dit slotdeel worden overgegaan. De oplage zal beperkt blijven. De prijs zal tussen de 30 en 35 euro bedragen. Vanaf heden is voorinschrijving mogelijk. Inlichtingen en inschrijvingen via Rob Leijen (072-506.7856) of Hanny de Vries (072-506.1817). Haast is geboden, omdat SHE dit jaar nog het historisch kadaster van de Egmonden met het deel over Wimmenum wil completeren. 68 Geestgronden, 10 (2003), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2003 | | pagina 31