handen van de toen in Amsterdam wonende familie Zwijnenberg kwam. Het boek is voor 25 euro bij de auteur verkrijgbaar. Opgestuurd per post komt daar drie euro bij.Q Visserijfoto's De organisatie van de jaarlijkse Egmondse Visserijdag heeft onder aanvoe ring van Willem Visser en zijn neef Harry Harms drieduizend foto's uit par ticuliere collecties over Egmonds vissersverleden op de computer inge- scand. In Egmonds museum aan de Zuiderstraat is deze zomer een tentoon stelling met een selectie uit het beeldmateriaal te zien. Bovendien heeft Harry Harms op basis van de verzameling het boek Egmonders en de vis serij in woord en beeld samengesteld. De publicatie a 12.50 euro is bij boekhandel Dekker Dekker aan de Voorstraat in Egmond aan Zee ver krijgbaar. Stichting Historisch Egmond Op vrijdag 25 april jongstleden hield de Stichting Historisch Egmond (SHE) haar jaarlijkse donateursavond. Historicus Frits David Zeiler verzorg de een lezing met 'De Duinen' als onderwerp. De bijeenkomst werd bijge woond door circa 115 zeer tevreden bezoekers. Ook de spreker was blij met zijn dankbaar gehoor. Hij heeft aangegeven graag nog eens terug te komen voor een nieuwe lezing. Op zondag 18 mei werd in het bezoekerscentrum aan de Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef de expositie over de berging van de mini-onderzee boot Seehund geopend. Voor de tentoonstelling is veel werk verzet. De goed bezochte expositie is nog tot en met zondag 25 oktober te bezichtigen. Bezoekers kunnen zondagmiddag van 14.00-17.00 uur in de voormalige lagere school tegenover de slotruïne terecht. De werkzaamheden van Jack Grossat en les de Zwart zullen er binnenkort in resulteren, dat SHE zich ook via internet zal presenteren. Het bestuur houdt u van de voortgang op de hoogte. Nu de bibliotheek als 'medebewoner' uit het pand Slotweg 46 is vertrok ken, is SHE in gesprek met de gemeente Bergen omtrent de toekomst van het bezoekerscentrum. Hopelijk is daar in het decembernummer van Geest gronden meer over te berichten. Verder wil SHE de aandacht vestigen op een fotopresentatie in de etalage van fotograaf Jonker te Egmond aan Zee. Momenteel zijn er oude dorps portretten uit Egmond aan den Hoef te zien. Egmond-Binnen en Egmond Geestgronden, 10(2003), nr. 2/3 67

Geestgronden - Egmonden | 2003 | | pagina 30