Opnieuw Engel Blok: „Wat waren wij blij toen wij een nieuwe werkschuur in het Vogelwater mochten betrekken. Wat een luxe: stromend water, elek triciteit, telefoon en noem maar op. Toen de sloopvergunning door de gemeente Egmond-Binnen werd verstrekt, gingen wij direct aan de slag. Na het pannendak te hebben verwijderd hebben wij de ondersteunende balken- laag en andere houten delen in brand gestoken om zo het vuur ons een handje te laten helpen. Na de 'brand' zijn de overgebleven muren van zuid naar noord omgehaald en tegen het aangrenzende duin, waarin zich ook al een oude bunker bevond, gewerkt. Hierna hebben wij het geheel met zand afgedekt waarna het duin weer werd beplant. De restanten van de oude werkschuur, de zogenaamde paardenstal, werden dus niet afgevoerd maar bevinden zich dus nog onder het zand aan de noordzijde van het terreintje aan de Staringweg Voor passanten op de Staringweg zijn heden ten dage nog slechts een heel klein stukje toegangsweg en het vierkante terreintje zichtbaar. Dat hier ooit een grote paardenstal stond en dat van hieruit de mensen van het P.W.N. hun dagelijkse werkzaamheden verrichtten, is niet meer aan dit heerlijk rus tige en stille plekje in het duinterrein af te zien.Q (met dank aan de heer Engel Blok te Egmond aan Zee) Noten 1) De Staringweg is vernoemd naar de geoloog en landbouwkundige dr. W.C.H. Staring, die in 1863 van de Nederlands regering de officiële opdracht kreeg proeven te nemen op het gebied van duinbebossing. 2) De Van Oldenborghweg is vernoemd naar de eerste directeur van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening. Op 1 januari 1920 ontstond hieruit het Provinciaal Waterleiding bedrijf Noord-Holland. Reeds op 1 september 1919 had de eerste directeur zijn ambt aan vaard. Bron: archieven P.W.N. Fochteloo te Castricum en P.W.N. hoofdkantoor te Velserbroek Geestgronden, 10(2003), nr. 2/3 59

Geestgronden - Egmonden | 2003 | | pagina 22