was dit echter onmogelijk geworden. De mensen van het P.W.N. stelden voor een werkschuur te bouwen in het boscomplex Vogelwater. Daar zou hij goed te camoufleren zijn. De wethouder stelde zich echter op het standpunt, dat op de fundering van de te slopen gebouwen nieuw gebouwd kon worden. Het probleem was echter dat daar geen water en elektra aanwezig waren. Overeengekomen werd om een verzoek tot ontheffing van het vastgesteld volume voor bedrijfsgebouwen in te dienen. De directie van het P.W.N. ont ving, gedateerd 10 november 1976 een schrijven van de burgemeester en wethouders van Egmond-Binnen. In dit schrijven werd mededeling gedaan van het besluit de dato 29 september 1976 om de bouw van een veldschuur nabij de Staringweg in het duingebied van Egmond-Binnen te weigeren en voorts dat het door Gedeputeerde Staten goedgekeurde bestemmingsplan Duingebied, geen mogelijkheden ter zake biedt"Op 29 november 1976 vond een nieuw gesprek plaats tussen vertegenwoordigers van het P.W.N. enerzijds en wethouder C.L.H.B. Verstegen en gemeentesecretaris Th.P. Broersen van de gemeente Egmond-Binnen anderzijds. In dit gesprek maakte het P.W.N. duidelijk dat één werkschuur voor het beheer van het duinterrein tussen Bakkum en Egmond aan Zee dringend gewenst is. Door de centrale ligging en de aanwezigheid van nutsvoorzieningen zou Vogelwater de meest geschikte locatie zijn. De toegestane schuur van 150 kubieke meter zou te klein zijn voor het beheer van de 4.800 hectare duinterrein. Tot slot stelde het P.W.N. voor om 1.105 kubieke meter aan bestaande schuren te slopen als daarvoor een nieuwe schuur van 460 kubieke meter kon worden gebouwd. De gemeente Egmond-Binnen liet weten, dat eerst de Provinciale Planologische Dienst (PPD) om een standpunt moest worden gevraagd. Op 8 juni 1977 berichtte de PPD dat na een ter plaatse ingesteld onderzoek de bouw van een veldschuur landschappelijk en stedebouwkundig aanvaard baar is. In het kader van moderne bedrijfsvoering en beheer betreffende waterwin- en natuurgebieden past de opzet van een dergelijke schuur zeker". Na telefonisch onderhoud met de heer Mors van de gemeente Egmond- Binnen berichtte de heer C. Sprey van het P.W.N. dat zouden worden ges loopt: een houten loods nabij villa Vogelwaterde voormalige paardenstal en een stenen schuur op het terrein van de voormalige boerderij Diederik. Nadat het P.W.N. opnieuw de aanvraag voor de noodzakelijke bouw- en sloopver gunningen had ingediend, berichtte de gemeente op 27 februari 1979 aan het P.W.N. te Bloemendaal dat "dit bericht van ontvangst inhoudt dat met de sloop van de genoemde objecten mag worden begonnen 58 Geestgronden, 10(2003), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2003 | | pagina 21