adviseert in een aantal gemeentelijke overlegorganen. Hiermee tracht SHE de belangen van Egmonds historie in het beleid van de gemeente te laten doorklinken. In de periode mei - oktober zal in het bezoekercentrum aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef een expositie over de ondergang en berging van de Seehund worden gehouden. Deze Duitse mini-onderzeeboot uit de twee de wereldoorlog werd in mei 2002, na jarenlang onderzoek door de SHE- werkgroep tweede wereldoorlog, uiteindelijk door de firma Wijsmuller geborgen. De vrijwilligers zijn inmiddels op 18 maart jongstleden weer bijeenge weest. De activiteiten van de werkgroepen zullen in dit jaar hopelijk con crete vorm gaan krijgen. Iedereen die is geïnteresseerd in de onderwerpen en activiteiten van de werkgroepen kan contact opnemen met Dick Meiners (tel. 072 - 507.0863) of Rob Leijen (tel. 072 - 506.7856). Mensen die zelf een bijdrage willen leveren aan het vastleggen van de Egmondse geschie denis, in welke vorm dan ook, worden van harte uitgenodigd contact op te nemen en zich bij een van de werkgroepen aan te sluiten. Door gericht onderzoek in samenwerking met andere geïnteresseerden wordt wellicht onverwacht antwoord verkregen op vragen die al lang leven. Zoals ieder jaar worden er weer rondleidingen georganiseerd en zal SHE op diverse evenementen aanwezig zijn. Nieuw dit jaar is dat een aantal excur sies in eerste instantie vooral gericht zullen zijn op de donateurs en mede werkers. Die ontvangen tijdig informatie over de plannen. Tot slot nodigt het bestuur iedereen van harte uit op de donateursavond op vrijdag 25 april aanstaande. Zie hiertoe ook de bij dit nummer gevoegde uitnodiging. Veel leesplezier gewenst met deze nieuwe Geestgronden. 36 Geestgronden, 10(2003), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 2003 | | pagina 38