hij het bewijs ter zake volkomen kundig te zijn. Op 6 september 1931 werd het zweefvliegkamp 'officieel' gesloten. Hierna werden er echter nog regel matig oefeningen gehouden (afb. 4 en 5). Deze stonden nu onder leiding van de heer Tijen, de inspecteur van de vereniging die eerder voor 'de eer' bedankt had. Bij deze oefeningen werden eveneens goede resultaten behaald. Afb. 4-5: Ondanks de 'officiële' sluiting op 6 september 1931 ging het oefenen door (uit: Hel vliegveldaugustus 1932, uitsnede foto's blz. 232-233) (Uit archief Ary Ceelen) Aan het eind van 1931 waren er drie zweefvliegclubs in ons land: de Algemene Nederlandsche Zweef Vereniging te Egmond aan Zee; de Eerste Nederlandse Zweefclub, die een kwijnend bestaan leidde en de Zweefclub voor Jongeren te Noordwijk. Op 13 december 1931 bestond de A.N.Z.V. één jaar. Het bestuur meende dit feit niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan en besloot, geheel in overeenstemming met het doel der vereniging, een kerstzweefvliegkamp te organiseren. Daarvoor was een groot heideveld met lichte glooiingen nabij Arnhem uitgekozen. Later zou hier het Zweefvliegcentrum Teriet worden gevestigd. Weer was het Röhm die in het kerstzweefvliegkamp als instruc teur optrad. De leiding van dit kamp berustte bij L.C. Kruithof. Hij had in de zomer zijn eerste zweefvliegsprongen in Egmond aan Zee gemaakt. Voor het kerstkamp werden de beide Kassei-zweefvliegtuigen vanuit Egmond aan Zee naar Teriet overgebracht. Toen de vliegtuigen, geladen op vrachtwagens van Bruynzeels parketvloerenfabriek. passeerden, vergaderde 10 Geestgronden, 10(2003), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 2003 | | pagina 12