VAN DE REDACTIE Geestgronden gaat volgend jaar zijn tiende jaargang in. Dat is op zichzelf een heuglijk feit. Bij de doop van het eerste nummer in de Slotkapel hield de toenmalige secretaris van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum de redactie van het eerste uur voor, dat het uitbrengen van een tijdschrift met ups en downs gepaard gaat en doorzettingsvermogen vereist. Wat dat betreft mogen we niet ontevreden zijn, dat we alweer voor het tiende jaar staan. Inderdaad kwam het wel eens voor, dat het bij de vergadering voor de kopijbespreking nog achter bijdragen aanmoesten... Maar langzamerhand is dat verbeterd. Al verkeren we nog steeds niet in de luxe positie, dat 'een voorraadje' artikelen beschikbaar is. Ook het aantal donateurs, dat het blad toegezonden krijgt, momenteel een kleine 700, en de waardering van de lezers stemmen tot tevredenheid. Wel doet zich nu een ander probleem voor: de complete redactie is aan ver vanging toe. Ron Ranzijn is van het begin af van de partij. Hij heeft jaren geleden al aangekondigd maximaal tien jaar aan te blijven. Dat betekent, dat 2003 het laatste jaar is. Ben Hummel treedt na de volgende jaargang eveneens terug. Hanny de Vries heeft haar afscheid aangekondigd. Cor Oorthuijsen stopt er zelfs al na het eerste nummer van de komende jaar gang mee. En redactielid Max Hofer zal alleen nog beschikbaar blijven voor het vervaardigen van het omslag. Kortom: de uitvoering van het redactionele werk gaat een groot probleem vormen. Het jubileumjaar zal volop benut moeten om nieuwe krachten te zoeken en in te werken. Want het zou jammer zijn als de tiende jaargang tevens de laatste zou zijn.Q 98 Geestgronden, 9(2002), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 2