VAN DE REDACTIE Geestgronden heeft een aantal medewerkers, dat regelmatig kopij aanle vert. De schrijvers houden zich doorgaans individueel bezig met Egmonds geschiedenis. De opzet van de Stichting Historisch Egmond (SHE) als uit gever van het blad is altijd geweest eveneens haar werkgroepen te stimule ren bijdragen aan het blad te leveren. Dat is tot dusver slechts in enkele geval len gelukt. Er heeft in het verleden wel een reeks enthousiasmerende, geza menlijke bijeenkomsten van actieve werkgroepleden plaatsgevonden. Maar daar is het bij gebleven. Het doet de redactie deugd, dat het SHE-bestuur nu onder aanvoering van Dick Meiners en Cees Paul bezig is de werk-/studiegroepen nieuw leven in te blazen. Er wordt nu niet zozeer aan gezamenlijke bijeenkomsten gedacht. Iedere groep kan apart zijn gang gaan. Naast de groepen 'Egmond en de tweede wereldoorlog' en 'archeologie' acht het bestuur een studiegroep 'genealogie' kansrijk. Er zijn veel mensen op dit terrein actief. Van uitwis seling van informatie, overleg en onderlinge hulp kan een stimulerende wer king uitgaan. Ook staat een groep die fotomateriaal gaat ordenen en beschrijven in de steigers. De groepen kunnen gebruik maken van het bezoe kerscentrum tegenover de Slotfundamenten. Dat moet meer en meer het hart van alle activiteiten rond SHE gaan vormen. De studiegroep 'archeologie' is daar iedere dinsdagavond al aanwezig voor onderzoek en inventarisatie van vondsten. Geïnteresseerden zijn welkom. De amateur-archeologen vinden het leuk, als mensen langskomen om over de bodemvondsten en wat dies meer zij van gedachten te wisselen. De redactie ziet intussen de resultaten van de studiegroepen met belangstelling tegemoet.ü 2 Geestgronden, 9(2002), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 4