Tiny Rodenburg uit Bergen vertelt hoe ze tot haar familieonderzoek kwam en ze schetst haar eerste schreden op dit pad. Wie haar verdere inlichtingen, bijvoor beeld over de families Rodenburg en Valcxsz., kan verschaffen, kan haar berei ken via haar e-mail-adres: tiny.rodenburg@planet.nl. (Red.) T. Rodenburg RODENBURCH IN EGMOND Toen ik nog een jong meisje was, ging ik braaf op mijn fiets van Alkmaar naar Egmond aan Zee. Eenmaal bij Egmond aan den Hoef fietste ik princi pieel een bepaalde route. Mijn vriendinnen fietsten steevast rechtdoor, maar ik móest en zou linksaf, dan rechtsaf, de straat oversteken, dan een weg met een soort slingerbocht en dan door naar Egmond aan Zee. De weg terug ging via de Wagenweg en Julianaweg, langs de Eenhoorn. Op de een of ander manier trok Egmond aan den Hoef mijn aandacht. Ik wilde de hui zen, de straatjes en paden zien. Ik wilde er lopen, voelen en aanraken. Dat witte huis met die Eenhoorn erop? Wat was dat? Ditzelfde had ik ook als ik over de Herenweg naar Bergen fietste. Ook daar was een weg waar ik altijd overheen wilde. Ook daar wilde ik kijken en voelen. Vreemd? Vijfendertig jaar later blijkt dat het niet zo vreemd was. Twee jaar geleden ben ik begonnen de stamboomgegevens die mijn broer terloops verzameld had, in de computer te zetten. Via internet ontdekte ik dat de naam Rodenburg Roodenburchwel heel erg veel voorkwam. In één geval werd de naam in verband gebracht met Egmond. Dat trok mijn spe ciale aandacht. Dit was de aanleiding eens te gaan kijken in het Historisch Kadaster van de Binnen-Egmonden van W. van den Berg. Uit de index bleek algauw dat de naam Roodenburch voorkwam in Egmond. Zo ontdek te ik dat de eerste vier generaties hun oorsprong in Egmond aan den Hoef hadden. Tevens kwam ik erachter, dat de route die ik altijd gefietst had, te maken had met de plaatsen waar mijn voorouders woonden of bezit had den. Geestgronden, 9(2002), nr. I 23

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 25