Afb. 7: Briefhoofd en aanhef van het schrijven van de directeur De volgende dag meldt Cornelis de Groot de regenten per brief dat hij die middag helaas niet op de vergadering kan zijn. Hij vervolgt: "Ik ben nu bijna 25 jaren voor het Gesticht werkzaam en herinner mij nog zoo goed dat wij in 1873 slechts 6000, - rijk waren en toen het woord van den toenmaligen Erevoorzitter de Heer Wertheim klonk, het Gesticht welks bouw op 13 d 14.000,- begroot werd moet aanbesteed en gemaakt worden, het geld zal er zijn. Eene zaak die zo klein is begonnen en binnen weinige jaren zulk een vlucht neemt, welk eene voldoening moet dat nu voor dien Heer zijn en hoe graag dat ik bij den nieuwbouw dienstbaar zou willen zijn. Met de meeste hoogachting blijf ik, Uw. Weled. Dw. Dienaar." Christina Johanna de Groot (1866-1954) was als achtjarige dochter van Cornelis betrokken geweest bij het leggen van de eerste steen van de Prins Hendrik Stichting op 24 maart 1874. Zij zou in 1887 trouwen met Jochem Blaauboer. Zij is mijn grootmoeder. Via haar en mijn vader zijn de beschei den over de PHS in de familie gebleven. Zij ontving op 6 oktober 1900. één dag voor de viering van het 25-jarig jubileum een merkwaardig briefje: "Mejuffrouw. De Prins Hendrik Stichting herdenkt morgen het Zilveren feest van haar bestaan. Aan die Stichting zijn voor U naar ik mij voorstel aangenomen herinneringen verbonden, door dien U als helpster van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden hebt medegewerkt tot het leggen van den eersten steen. Het is ons niet mogelijk dit op een herinneringsdag vanmorgen voorbij te zien omdat wij aan dien 12 Geestgronden, 9(2002), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 14