aan den aannemer lof toekomt, waar zij de drie goede hoedanigheden in zich vereenigt die voor de oude lieden het leven veraangenamen, lucht, licht, en warmte. Een bespreking van de inrichting zou te wijdlopig worden en stelle die uit tot later. Heeren Regenten dezer Stichting uit Amsterdam, Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Egmond gaven blijk van hunne belangstelling te meer nog door de tegen woordigheid hunner Dames. Het waren plechtige oogenblikken, toen door de voorzitter den Heer A.C. Wertheim het woord werd gericht tot de ver pleegden en hen er bij bepaalde hoe de warm kloppende harten der Neder landers voor den ouden Zeeman het bestuur in staat hadden gesteld opnieuw niet alleen voor het welzijn van hen die reeds hier verpleegd wor den maar ook voor hen die nog wachtende waren op dit oogenblik en het bij acclamatie aangenomen voorstel om deze dag wijding te geven door het opnemen van een drietal nieuwe verpleegden. In hartelijke Zeemanstaal die van erkentelijkheid getuigde, las een van den verpleegden tot het Bestuur en de aanwezige Dames eenige regels door de verpleegde S. Hoekstra gedicht. De nieuw benoemde Heeren Regenten Aug's Hendrichs en jonkheer A R Schuurbec/ue Boeije voor het eerst in de Stichting aanwezig werden door den Voorzitter geïnstalleerd. Het was aan den Heer Hendrichs aangenaam onder de Verpleegden een paar oude Zeelieden te ontmoeten die vroeger op Schepen Zijner Reederij gevaren hadden. Zij van hunnen kant getuigden van hunnen erkentelijkheid door de woor den, Zorgde de Heer Hendrichs voor ons toen wij nog krachtig waren, het verheugt ons, dat die Heer zich met Uw bestuur verbonden heeft en daar door weer voor ons helpt zorgen nu wij oud zijn 8 Geestgronden, 9(2002), nr. 1 Afb. 5: Het visitekaartje van de eerste Vader der Prins Hendrik Stichting

Geestgronden - Egmonden | 2002 | | pagina 10