:rkla- »ede- Irefae stel- slegd. leden F.J.M. Douwes I her- TROOPING THE COLOUR 2001 nves- ia de Londen, zaterdag 16 juni, 10.30 uur. ar de ir een In strakke pas marcheren de Guards van Buckingham Palace naar St. neen- James's Park. Op de paradeplaats stellen zij zich in linies op. Hoefgetrappel kondigt de komst van de cavalerie aan. Het is de Royal Horse Artillery. Zij zijn verantwoordelijk voor de saluutschoten en stellen zich op achter de istel- infanterie. De gepluimde helmen, de blinkende kurassen, de getrokken eder- sabels en de prachtige paarden die nu verschijnen trekken ieders aandacht; e aan het zijn de hogere officieren. Ook de muziekkorpsen worden opgesteld. Als de rust is weergekeerd komt de eerste koets, die begeleid wordt door n het een bereden escorte. >r het Op de tribunes gaat iedereen staan. Het is een eerbetoon aan de 100-jarige oor- Koningin-moeder. Zij zal de inspectie gadeslaan vanuit het St. James's Palace. Op de eerste verdieping, boven de poort, kan ze het gehele veld overzien. De klok wijst 11 uur precies. Wij blijven staan, want daar komt de konink lijke processie. Hare Majesteit de Koningin zit alleen in een door twee paarden getrokken calèche. Ze wordt voorafgegaan en gevolgd door, uiter aard te paard gezeten, hoogwaardigen. Achter haar rijden: de 80-jarige Duke of Edinburgh, Colonel Grenadier Guards, the Prince of Wales, Colonel Welsh Guards, the Duke of Kent, Colonel Scots Guards, the Princess Royal, Colonel The Blues and Royals. Voor het front van de troepen worden zij ontvangen met een koninklijk saluut. Het officiële gedeelte gaat beginnen. Hare Majesteit de Koningin is the Colonel in Chief van alle zeven regimenten van de Household Division die hier vertegenwoordigd zijn. Deze worden door Hare Majesteit, in haar Frans Douwes (1922) uit La Hulpe, bij Brussel in België, behoorde in 1944 tot de militairen, die zuidelijk Nederland bevrijdden. Hij doet verslag van een para de in Londen van het bataljon van zijn voormalige, Engelse medestrijders. Daarbij legt de auteur uit, waarom het opschrift Egmont op Zee de vlag van Engelsen siert. (Red.) I, nr. 4 Geestgronden, 8 (2001), nr. 4 121

Geestgronden - Egmonden | 2001 | | pagina 33