VAN DE REDACTIE Geestgronden wordt zelfs in Groot-Brittannië gelezen, zo blijkt uit een schriftelijke reactie van de heer B. M. J. Hanraads uit het Schotse Castle Douglas in Kirkcudbrightshire. Hij reageert op het artikel Oorlogsleed rond Stoomwasscherij 't Woud in Geestgronden jrg. 8, nr. 1 (april 2001). Hij passeerde op 31 maart 1941, kort nadat het Duitse vliegtuig het jongetje op de fiets geraakt had, de plaats van het ongeval. In dit laatste nummer van de achtste jaargang wordt nog een andere relatie met Groot-Brittannië gelegd. De heer F. Douwes legt uit, waarom het opschrift Egmont op Zee de vlag van Engelse bevrijders van zuidelijk Nederland in 1944 sierde. Hij gaat daarbij terug naar 1799. Dat is verder terug in de tijd dan de meeste artikelen in Geestgronden. Onze trouwe medewerker Jos Hof heeft op verzoek van de redactie op een rijtje gezet welke tijdvakken de bijdragen in de afgelopen jaargangen bestrijken. Verreweg de meeste artikelen behandelen twintigste-eeuwse onderwerpen. De redactie zou het een goede zaak vinden, als ook andere eeuwen wat meer aan bod komen. Al beseft zij, dat daarvoor meer histori sche kennis en vaardigheden komen kijken. Uit het overzicht van Jos Hof valt ook op te maken, dat Egmond aan Zee de meeste aandacht heeft gekregen. Dan volgt Egmond aan den Hoef en Egmond-Binnen sluit het rijtje. Met andere woorden: waar blijven de Binders? Stichting Historisch Egmond (SHE) heeft niet voor niets als sym bool voor de drie Egmonden een driehoek in haar vignet opgenomen! 90 Geestgronden, 8 (2001), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2001 | | pagina 2