KORT NIEUWS Stichting Historisch Egmond Als deze Geestgronden verschijnt, is de tentoonstelling op 17 en 18 febru ari in café 't Haasje te Egmond-Binnen al weer geruime tijd achter de rug. Het bestuur kijkt met tevredenheid terug op een succesvol verlopen week einde. Bijzondere dank gaat uit naar de heer Jan Lute voor het beschikbaar stellen van zijn materiaal. Voorts speciale dank aan het adres van de familie Bakker van 't Haasje voor de genoten gastvrijheid. Op donderdag 19 april aanstaande wordt onze jaarlijkse donateursavond in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef gehouden. Spreker op deze avond zal zijn de heer Peter Bitter, stadsarcheoloog van onze buurgemeente Alkmaar. Hij zal aan de hand van zijn opgravingen de ontstaansgeschiede nis van Alkmaar uit de doeken doen. Jan Lute zal laten zien dat de invloed en betrokkenheid van Egmond op Alkmaar niet mag worden onderschat. Het bestuur zoekt contact met de historische verenigingen uit Bergen en Schoorl. Met de vereniging Oud-Castricum is al overleg gevoerd. Met de gemeente Bergen is de Stichting Historisch Egmond (SHE) in gesprek over de toekomst van het bezoekerscentrum annex stichtingsonderkomen. Bij deze gesprekken is ook de provincie Noord-Holland betrokken. De exposi tie in het pand tegenover de slotfundamenten is nog in april op zondagmid dag van 14.00-17.00 uur te bezichtigen. Ze is zeer de moeite waard, dus laat de kans niet voorbijgaan! Tot slot de mededeling, dat SHE betrokken is bij het tot stand komen van het nieuwe gemeentewapen. Nadat een eerste ontwerp op veel bezwaren stuitte, heeft de gemeente de historische verenigingen verzocht tot een geschiedkundig verantwoord voorstel te komen. Dit voorstel zal bij de Hoge Raad voor de Adel ter goedkeuring worden aangeboden. Het bestuur hoopt, dat deze nieuwe Geestgronden u veel leesplezier heeft geleverd. Ook van deze plaats wil het bestuur de redactie danken voor haar tomeloze inzet. Zij verzet achter de schermen veel werk met keer op keer een prachtige uitgave waarover wij telkenmale positieve geluiden opvan- gen.Q 40 Geestgronden, 8 (2001), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2001 | | pagina 42