Stichting Historisch Egmond De donateursavond op 13 april jongstleden was goed bezocht. De lezing van Gertjan Rutgers over de Hoevervaart met dia's en de kleine expositie over de vaart vielen in de smaak. Er was een verloting georganiseerd door Ans Groot om met de opbrengst de kosten enigszins te dekken. Na de pauze liet Frits van Eek de videofilm "Egmond 2000" zien. De film is voor 27,50 te koop bij de Stichting Historisch Egmond (SHE). De stichting was actief betrokken bij de Egmondweek. De festiviteiten wer den geopend met de uitreiking van de eerste Egmondse Cultuurprijs in de Slotkapel. Alle genomineerden waaronder de Stichting Historisch Egmond ontvingen een witte roos. De prijs (duizend gulden en een wisseltrofee) mochten Theo de Vré en Wim Noteboom ontvangen uit de handen van bur gemeester E. Brommet. Op de kunstmarkt, het Hoever Dorpsfeest en de Visserijdag was SHE met een kraam aanwezig. Dat leverde vijftien nieuwe donateurs op. En er wer den vele foto's, nummers van Geestgronden en kaarten met de nodige his torische informatie verkocht. Op maandag 19 juni organiseerde SHE een wandeltocht en een fietstocht onder leiding van de gildegidsen. De Slotweg is in een nieuw jasje gestoken. Bij de opening op 4 juli is met medewerking van Jan Lute en Jos Hof in het Historisch Informatie Centrum (HIC) een kleine tentoonstelling over de Slotweg ingericht. De Slotweg is schitterend opgeknapt. Er was veel belangstelling voor de in gebruikneming. Velen hebben 's avonds al een kijkje in het HIC genomen. Het enthousiasme was groot. Deze tentoonstelling zal in de zomermaanden te bezichtigen zijn op dinsdagavond van 20.00-22.00 uur en 's zondags van 14.00-17.00 uur. Op 18 augustus staan we weer met de kraam bij 'Egmond op kop' in Egmond-Binnen. Intern heeft het bestuur hard gewerkt aan een beleidsplan. Daarin staat aan gegeven waaraan de komende jaren prioriteit gegeven zal worden. Voorzitter Peter de Man is teruggetreden na een verschil van mening over het te voe ren beleid. De discussie wordt voortgezet. 96 Geestgronden, 7 (2000), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2000 | | pagina 58