Amateur-historicus Dick Meiners is bezig met een beschrijving van de Egmondse Karmel van de stichting in 1930 tot en met de sluiting van het klooster in 1997. Hij schrijft over het gebouw, de Karmelgemeenschap en de geloofsbeleving van de rooms-katholieke zusters en de contacten van de religieuzen met de Egmondse gemeenschap. Het historisch overzicht wordt eveneens rijkelijk geïllustreerd. Auteur Dick Meiners houdt zich overigens nog aanbevolen voor foto's van evenementen in en rond het klooster. Te denken valt aan optredens van het jongerenkoor, muziekvereniging Lamoraal van Egmont, Sinterklaasvieringen. Ook opnames van werkzaamheden in de kaarsenmakerij zijn welkom. (Dick Meiners is te bereiken via telefoonnummer 072-507.0863.) Tenslotte vindt in de voormalige Karmel vanaf 21 oktober 2000 een exposi tie plaats. Bij de opening worden bovengenoemde boeken gepresenteerd. Het ligt in de bedoeling gedurende vier weekeinden (tot en met 19 novem ber) iedereen in de gelegenheid te stellen een kijkje te komen nemen. De expositie omvat een selectie foto's van Armando Jongejan, een verzame ling tastbare voorwerpen en attributen uit het Karmelverleden alsmede his torisch (foto)materiaal van Dick Meiners. Beide uitgaven verschijnen in een oplage van maximaal 500 exemplaren. Degenen die van een exemplaar verzekerd willen zijn, kunnen het bij Geestgronden ingesloten intekenformulier invullen. Mensen die zich al telefonisch bij de fotograaf of de auteur aangemeld hebben, hoeven geen formulier meer in te vullen. Voor verdere informatie kan men terecht bij Armando Jongejan (telefoon 072-506.3437) en Dick Meiners (telefoon 072- 507.0863).Q j Geestgronden, 7 (2000), nr. 2/3 95

Geestgronden - Egmonden | 2000 | | pagina 57