De kostwinner ging toen aan de slag in Sittard. Eerst als architect, maar het was niet zo makkelijk in Limburg als Noord-Hollander voet aan de grond te krijgen. Later werkte hij als bouwkundig hoofd-opzichter voor de Staatsmijnen. Riet volgde in Sittard na de lagere school de Middelbare Meisjes School. Daarna werd ze via een spoedcursus tot onderwijzeres opgeleid. Er was in die tijd een groot tekort aan leerkrachten. De eerste drie jaar was ze werkzaam in een school in Echt. Intussen was nog iemand in huize Van Beek opgenomen. Anna Rosalia Sauer (3-1-1907) kwam uit Duitsland. Haar moeder was na de eerste wereldoorlog overleden aan de gevolgen van de gevreesde Spaanse griep. Toen haar vader later met een veel jongere vrouw trouwde, boterde het niet erg tussen stief moeder en haar bijna even oude pleegdochter. Via de paters Franciscanen kwam Anna Sauer (tante Anny) bij de Van Beeks in Sittard terecht. Ze zou een jaartje blijven. Ze werd een zorgzame huisgenote voor de rest van haar leven. Na zijn pensionering wilde Johannes van Beek met zijn gezin graag weer naar het westen; het liefst naar Haarlem. Maar daar waren de huizen begin jaren vijftig alleen met speciale vestigingsvergunningen te krijgen. Via makelaar Toepoel uit Alkmaar kwamen de Van Beeks te weten, dat er op het Graaf Dirkplein in het dorpje Egmond aan den Hoef nog enkele huizen te koop waren, waar geen speciale woonvergunning voor vereist was. Geestgronden, 7 (2000), nr. 2/3 73 Afb. 11Pleegzus Dorry Kirm- sen (links) in mei 1966 op be zoek bij pleegvader Van Beek, tante Anny Sauer en Riet ten Dam

Geestgronden - Egmonden | 2000 | | pagina 35