Vanaf zondag 19 maart wordt er weer geëxposeerd in het HIC. In samen werking met de Historische Bibliotheek van Jan Lute heeft SHE een ten toonstelling samengesteld die gaat over het Egmond aan het begin van de 20ste eeuw. Vier thema's worden belicht: de stoomtram Egmond aan Zee - Alkmaar, het strandleven en de Amerikaanse schilders Hitchcock en Melchers. Naar aanleiding van een brief van mevrouw Huijsmans-Douwes uit Egmond aan Zee is er een vitrine ingericht over de illustrator Cornelis Jetses. Volgens mevrouw Huijsmans-Douwes is op een van de vertelselpla ten van Jetses een straattafereel aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef afgebeeld. De expositie is te bezichtigen op dinsdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur en op zondagmiddag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Bovengenoemde expositie is de opvolger van de tentoonstelling 1799 door Egmondse ogen. De gelijknamige publicatie die de positie van Egmond in het najaar van 1799 belicht, is nog te koop in het HIC. De Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland heeft in samenwerking met de Stichting Welstandszorg Noord-Holland en de Boerderijenstichting Noord-Holland het project boerderijeninventarisatie opgezet. Dit project heeft als doel de nog aanwezige stolpboerderijen in Noord-Holland 'op de kaart' zetten. SHE heeft het op zich genomen de stolpboerderijen in de gemeente Egmond te localiseren en op de foto vast te leggen. Dit project wordt op 1 december 2000 afgerond.Q 40 Geestgronden, 7 (2000), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 2000 | | pagina 42