Stichting Historisch Egmond Op 15 februari brachten 22 werkgroepleden van de Stichting Historisch Egmond (SHE) een bezoek aan het Regionaal Archief te Alkmaar-Noord. De archiefmedewerkers hadden zich goed voorbereid op de komst van de groep. Unieke voorwerpen en documenten betrekking hebbende op de Egmondse geschiedenis lagen klaar om bekeken te worden. De bezoekers waren bijzonder te spreken over de deskundige informatie die ze kregen van de archiefmedewerkers. Regelmatig houden leden van SHE lezingen en voordrachten. Om op een professionele wijze naar buiten te kunnen treden wil SHE een 'beamer' hebben voor de projectie van teksten en beeldmateriaal. Dankzij een grote donatie van de Rabobank Bergen-Egmond-Schoorl is er een financiële basis gelegd voor de aanschaf. Langs deze weg wil het bestuur de Rabobank hartelijk danken voor deze bijdrage. De jaarlijkse donateursavond van SHE wordt op 13 april gehouden in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Gert-Jan Rutgers brengt een 'Ode aan de Hoevervaart'. Zijn lezing zal ondersteund worden met video beelden. Na de pauze laat Frits van Eek een video zien die als titel 'Egmond 2000' heeft meegekregen. Tevens is er op deze avond een kleine expositie ingericht over de Hoevervaart. Nieuw is een grote verloting, waarbij mooie prijzen te winnen zijn. Hans Belleman, oud-Egmonder en nu kunstenaar te Amsterdam, heeft het ontwerp gemaakt voor de uitnodigingen en de raambiljetten van de dona teursavond. Het bestuur wil hem daarvoor hartelijk danken. Het Historisch Informatie Centrum (HIC) aan de Slotweg 46 begint hoe langer hoe meer een activiteitencentrum te worden. Een aantal vrijwilligers is nog druk doende met schilderen en opknappen Het bestuur en de werk groepen houden er hun vergaderingen. De werkgroep archeologie werkt er regelmatig. Binnenkort zullen de rondleidingen door Egmond aan den Hoef en de Egmondermeer vanuit het HIC starten. Het HIC is altijd geopend op dinsdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur. Daarnaast is het onregelmatig, naar gelang de behoefte open. Geestgronden, 7 (2000), nr. I 39

Geestgronden - Egmonden | 2000 | | pagina 41