- Daarna komen we aan de overkant bij de winkel van bakker J. Staartjes (nu Sehoolstraat 10). De eierkoeken die hij bakte, werden grif verkocht. Ook in Egmond aan Zee wist men ze te waarderen. Op zondagmiddag was de winkel open en met mooi weer ondernam menig Derper de wan deling naar de Hoef om eierkoeken van 'Steertjes'. -Hier tegenover (ter plaatse van Schoolstraat 23) woonde Piet Kleverlaan bij wie men brandstof kon bestellen, zoals antraciet, eierkolen, briketten en turf. Alles werd dan thuis bezorgd. - In die tijd vestigde kapper Collignon (Schoolstraat 13) zich in het dorp, die zijn gehele klantenkring nog moest opbouwen. Aangezien hij katholiek was, vroeg de pastoor vanaf de preekstoel aan de beminde gelovigen om zich ook eens bij de nieuwe kapper te laten knippen. De schapen luisterden ook toen al niet naar hun herder, en kozen voor de oude vertrouwde zaak van Bosman. Na enige jaren was kapper Collignon dan ook uit het dorp verdwenen. - Huisschilder Freek de Goede had zijn werkplaats aan de Schoolstraat (nu nummer 1 en eigendom van M. Kareis). Hij was tevens organist van de rooms-katholieke kerk. Dat bracht nog veel verplichtingen met zich mee. Menigmaal moest hij zijn werk onderbreken voor rouwen en trouwen. Vliegensvlug deed hij de witte schilderskiel uit om soms nog met de vegen in zijn gezicht plaats te nemen op de orgelbank. -Op de Zwaaihoek (oftewel de hoek van de Schoolstraat en Julianaweg) was de bekende drukkerij Belleman gevestigd (nu Julianaweg 47). Molensteeg We gaan verder de Molensteeg (nu Julianaweg) in. -Hier (Julianaweg 49) had Klaas Kleverlaan zijn oliehandel. In 1935 had ieder huisgezin wel enige petroleumstellen om op te koken. Elke maandag ventte hij de Hoef rond om hen te voorzien van 'petrolie'. We keren weer op onze schreden terug. - Op de hoek van Mallegat (nu Julianaweg) en Schoolstraat was de heel oude opslagplaats gevestigd van de metselaars C. Wittebrood en Niek van Duin. - In het kastje van kruidenierswinkel Jan de Geus (ter plaatse van het huidi ge Julianaweg nummer 37) zaten pleisters, zalfjes, pillen en aspirine. Dit was dus onze drogisterij. - Weer even verder (op de plaats van het woonhuis van Piet Kareis, num mer 33) was de werkplaats van aannemer Jan Rozing. Geestgronden. 7 (2000), nr. 1 25

Geestgronden - Egmonden | 2000 | | pagina 27