J.J. BOSMAN Szn. - Ertegenover naast café De Drie Egmonden was de schoenwinkel van J.A. Mannes (ongeveer ter hoogte van het noordelijk deel van supermarkt Groot op nummer 182). Daar kon men ook voor reparatie terecht. Mannes heeft zeker duizenden schoenen van de Egmonders vakkundig gerepa reerd. (Mannes zou later naar de overkant verhuizen.) - Daarnaast, naast de rooms-katholieke kerk was de winkel voor rookwaren van Jo Bosman (later Jan Twisk op nummer 186) met de kapsalon erachter. Dit was een drukbezocht, gezellig middelpunt, waar het nieuws werd uitge wisseld en besproken. In deze winkel werden aanvankelijk ook boeken uit geleend. (Jan en Tiny Twisk zijn er op 1 april 1999 definitief mee gestopt.) iSigarenmagazijn „BOSMAN HEERENWEG 332 j Ruim gesorteerd in Pijpen en Rokersbenodigdheden CsL==EGMOND a D. HOEF Afb. 9: Verpakkingsmateriaal van sigarenmagazijn Bosman (uit Historische Bibliotheek Jan Lute) We gaan weer naar de overkant. -Het nu leegstaande huisje (op nummer 201, naast de Rabobank) was in 1935 het gezellige kruidenierswinkeltje van Bet Ruiter. Haar man, Jo Ruiter, was koude bakker voor bakkerij Wijn in Egmond aan Zee. (Later zou het winkeltje van Ruiter verhuizen naar het nu ook al weer gesloopte pandje tegenover café Het Rode Hert). - Dan was er nog de winkel van Klaas v.d. Veer, met boter, kaas en eieren'. (Later de woning van Ouwe Joetoftewel Jan de Waard. Het dorpshuisje is vervangen door nieuwbouw; nummer 211.) - In het pand, waar nu Balletstudio Donja huist (nummer 215), was de tim mermans-werkplaats gevestigd van aannemer Jh. Schuitdie een van de aannemers van de Abdij van Egmond was. 22 Geestgronden, 7 (2000), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2000 | | pagina 24