Tegelijk met de opening van het HIC werd de publicatie 1799 door Egmondse ogen gepresenteerd. Het boekwerk is samengesteld door de Werkgroep 1799 van SHE, bestaande uit: Ger Doets, Ben Hummel. Peter ebied de Man, Dick Meiners, Cees Paul en Hannie de Vries-van Kasteel. De matig publicatie belicht de positie van Egmond in het najaar van 1799. Er is een ;p een aantal opeenvolgende rapporten in de periode 23 augustus - 28 november leden. 1799 van de secretaris van de municipaliteit (gemeentebestuur). Peter den is Vuijst, aan de Agent van de Inwendige Politie (vergelijkbaar met het minis luinen terie van Binnenlandse Zaken) in Den Haag opgenomen. Dat biedt een tcept- authentiek oorlogsverslag vanuit Egmond aan Zee. older- Het eerste exemplaar werd aangeboden aan mevrouw K. Bossaers, consu is van lente van de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland. loeien Belangstellenden kunnen het boek voor 22,50 kopen in het HIC. trege- Donateurs van SHE betalen 20,00. an het 't naar Inmiddels heeft de gemeente toegezegd dat SHE ook in het jaar 2000 de ansen beschikking heeft over het nieuwe onderkomen. Uiteraard is het bestuur e ver van SHE verheugd met deze mededeling. Op deze manier kan er meer con tinuïteit komen in de werkzaamheden van de stichting. Op dinsdag 21 december wordt voor de werkgroepleden van SHE een rondleiding verzorgd in het Regionaal Archief in Alkmaar. We vertrekken om 19.30 uur vanaf het HIC. ban de ierge- Sinds de ingebruikname van Slotweg 46 vergaderen de werkgroepen niet tar uit meer in de Historische Bibliotheek van Jan Lute. Ook langs deze weg wil werk- het bestuur hem bedanken voor het beschikbaar stellen van de ruimte en de ïd aan faciliteiten. Ongetwijfeld zullen de werkgroepleden een beroep blijven regel doen op Jan Lute en zijn bibliotheek. weden Op 6 oktober werd Piet Verschuur benoemd tot ereburger van de gemeente Maats' Egmond vanwege zijn grote verdiensten voor de gemeenschap. Ook voor :n. SHE heeft hij zich ingezet. Tot 1 januari 1998 was hij penningmeester van Werk- de stichting. Het bestuur feliciteert hem van harte met de eervolle benoe- over- ming.Q igelse en de nr. 4 Geestgronden, 6 (1999), nr. 4 137

Geestgronden - Egmonden | 1999 | | pagina 43