KORT NIEUWS Herinrichting Werkgroep Behoud Cultuurhistorische Waarden Herinrichtingsgebied Bergen-Egmond-Schoorl houdt de redactie van Geestgronden regelmatig op de hoogte van haar activiteiten. Op 18 november heeft de werkgroep een bijeenkomst gehouden in het Parkhotel te Bergen. Samen met raadsleden, milieubewegingen, historische verenigingen en andere belangstellenden is daar gesproken over de plannen voor het polderlandschap achter de duinen van Bergen, Egmond en Schoorl (BES). Aanleiding was het concept- Raamplan voor de herinrichting. Thema's waren: het unieke van het polder landschap tussen Hondsbossche Zeewering en Castricum; de betekenis van het gebied voor de leefbaarheid van Noord-Kennemerland; de hoofddoelen van het landinrichtingsproject; de gevolgen van de voorgestelde maatrege len voor de historische openheid en de cultuurhistorische waarden van het landschap en de gevolgen voor natuur en milieu. De werkgroep heeft naar aanleiding van bovengenoemde thema's een brochure uitgebracht: Kansen en risico's van het Kleine Groene Hart. De brochure is voor 3,- te ver krijgen bij de secretaris C. Barten, tel/fax 072-506.1173. Stichting Historisch Egmond Op zondag 3 oktober werd het Historisch Informatie Centrum (HIC) van de Stichting Historisch Egmond (SHE) officieel geopend. Het HIC is onderge bracht in het pand aan de Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef. Vandaar uit kunnen diverse activiteiten ontwikkeld worden. Het bestuur en de werk groepen houden er hun vergaderingen. De rondleidingen door Egmond aan den Hoef en door de Egmondermeer zullen er starten en er worden regel matig exposities over Egmond gehouden. Op de dinsdagavonden is het HIC vanaf 19.00 uur open voor werkgroepleden en andere belangstellenden. Het bestuur hoopt dat het centrum een 'werkplaats' wordt voor mensen die zich met de geschiedenis van Egmond bezighouden. De eerste expositie in het nieuwe onderkomen is verzorgd door de Werk groep 1799. Samen met de vrijwilligers van het HIC geven zij een over zicht van de situatie in de Egmonden rond 1799, de periode waarin Engelse en Russische soldaten Noord-Holland binnen vielen en streden tegen de Frans-Bataafse troepen. 136 Geestgronden, 6 (1999), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 1999 | | pagina 42