3 Bekwame Timmermansknechts, Op 20-1-1846 ontving hij 48,71 voor het vernieuwen van de blaasbalgen van het orgel. In maart 1860, toen het nieuwe kerkhof in gebruik werd genomen, heeft hi j voor 81,73 kruis, draagbaar en roef gemaakt. Ook kunnen we uit de boekhouding opmaken, dat zijn schoonzoon Klaas Peet oom vier gulden ontving voor onderhoudswerkzaamheden aan de muren van de kerk. (Even terzijde zij opgemerkt, dat een dagloon in die tijd voor een gewone werkman tachtig cent bedroeg.) In 1868 komt Pieter voor het laatst voor in de boekhouding. Hij ontving toen 83,- voor diverse werkzaamheden. Ook Aatje wordt genoemd; zij ontving drie gulden voor 'werk aan de kerk' en het 'oppassen' aan de pas torie. 1868 was ook het jaar, dat Pieter en Aafje hun 40-jarige huwelijk vierden. Ter gelegenheid hiervan werden zij gefotografeerd (afb. 5 en 6) en lieten ze een advertentie in de Alkmaarsche Courant plaatsen. Afb. 9: Het jubilerende Hoever echtpaar Oorthuis-Groentjes liet een advertentie in de Alkmaarsche Courant plaatsen (uit: redactie archief van de Alkmaarsche Courant) In 1872 en ook in 1876 schreef pastoor Janmaat over Pieter en Aafje, 'dat zij goede parochianen zijn'. Dat Pieter de zaken serieus nam moge blijken uit een advertentie in de Alkmaarsche Courant uit 1876, waarin hij vraagt om personeel 'geen misbruik makende van sterken drank' geen misbruik makende van sterken drank, voor ge- ruimen tijd werk begeereudevervoegen zich by P. OQRTI1UIS te Egmond aan den Hoef. Afb. 10: Meester-timmerman Pieter Oorthuis had blijkens de personeelsadvertentie uit 1876 geen behoefte aan alcoholminnend personeel (uit redactie-archief Alkmaarsche Courant) 40 JAltKiD EUI IVKIItEMIilMi eva groentjes. Uit dankbaarheid. 'Egmond binnen, 20 Jan. 18GS. Geestgronden, 6 (1999), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 1999 | | pagina 20