KORT NIEUWS Stichting Historisch Egniond Op 20 januari is Rob Peper thuis aan het Verdronkenoord 21 in Alkmaar na een jarenlange strijd tegen een slopende ziekte overleden. Hij was pas 55 jaar. Rob heeft in het verleden in Egmond veel vrijwilligerswerk verricht. Ook voor de Stichting Historisch Egmond (SHE) heeft hij zich ingezet. Hij was van het begin af behulpzaam bij het opzetten en invoeren in de compu ter van de donateursadministratie. De kosten die hij daarvoor maakte, schold hij de stichting kwijt. Het bestuur wil op deze plaats nogmaals blijk geven van dankbaarheid en de nabestaanden veel sterkte toewensen. Op donderdag 21 januari 1999 hield SHE haar donateursavond in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Er waren circa 120 belangstellenden. Historicus Jurjen Vis hield een lezing over 'Egmondse vrouwen'. Jan Hopman nam enkele voordrachten in dialect voor zijn rekening en de diver se werkgroepen van SHE toonden met welke aspecten van de Egmondse geschiedenis zij zich bezig houden. In opdracht van de gemeente Egmond is een rapport verschenen waarin aanbevelingen worden gedaan over het gebruik van het pand Overslot en enkele panden in de omgeving van deze boerderij. In het rapport wordt ook gerept van een Historisch Informatiecentrum. Het bestuur van SHE moet het rapport nog bestuderen en bespreken. Bekeken zal worden of de stich ting een bijdrage kan leveren aan de totstandkoming van zo'n Historisch Informatiecentrum. De Gildegidsen van SHE hebben de afgelopen jaren regelmatig groepen rondgeleid door Egmond aan den Hoef. Tijdens zo'n dorpswandeling geven de gidsen informatie over de bezienswaardigheden en over de geschiedenis van Egmond aan den Hoef. Vanaf maart 1999 zal, tijdens de zomermaan den, elke laatste zondag van de maand onder begeleiding van een Gildegids een wandeling door Egmond aan den Hoef gemaakt worden. Er wordt gestart vanaf het pand Overslot aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. De vertrektijd is 12.00 uur en de kosten zijn 3,00. Voor meer infor matie kunt u terecht bij Peter de Man, tel. 072 - 506 7555. 32 Geestgronden, 6 (1999), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 1999 | | pagina 34