Op deze avond hopen we ook mevrouw Zwaan-Kuiper te verwelkomen. Zij heeft zich aangemeld als de 400ste donateur van SHE. Het bestuur wil VAC Informatica Opleidingen uit Amsterdam bedanken voor de ruime donatie die SHE van hen mocht ontvangen. Mede dankzij donaties als deze is het mogelijk extra activiteiten op poten te zetten die bij dragen tot het bereiken van de doelstelling van de stichting, namelijk het vastleggen en verspreiden van informatie en kennis over het Egmondse verleden van prehistorie tot heden. De werkgroep 'Egmond en de tweede wereldoorlog' was regelmatig in het nieuws. Niet alleen in onze rubriek VRAAG EN AANBOD, maar ook in de krant en op de televisie. Oorzaak van de belangstelling was de eventuele berging van een Duitse onderzeeboot uit de tweede wereldoorlog die voor de kust van Egmond ligt. Of en wanneer de onderzeeboot wordt geborgen is onduidelijk. De werkgroep heeft kunnen achterhalen wie de commandant van de duik boot was. Ook kwamen ze er achter dat deze man nog leefde. Rob Leijen, Piet Groen en Peter de Man hebben hem opgezocht in de buurt van Dres- den en hebben hem uitgebreid geïnterviewd. In een van de volgende Geestgronden kunt lezen over hun ervaringen. De werkgroep 1799 is bezig met de afronding van het onderzoek naar de situatie in de Egmonden rond 1799. In augustus 1999 zal het 200 jaar gele den zijn, dat Engelse troepen, even later gevolgd door Russische. Noord- Holland binnenvielen. Als onderdeel van de herdenking van deze gebeurte nis verschijnt een aantal publicaties, waarin niet alleen politieke en militai re, maar ook sociaal-economische aspecten aan de orde zullen komen. Daartoe behoort de uitgave De Lange herfst van 1799. De Russisch- Engelse invasie in polder en duin (ISBN 90 9011823-3) van de Stichting Herdenking 1799. De SHE-werkgroep 1799 was aanvankelijk bij dit pro ject betrokken en leverde enige gegevens aan. O 116 Geestgronden. 5 1998). nr. 3/4

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 58