KORT NIEUWS Het vierde, geschiedkundige Egmondsymposium in de Sint-Adelbertabdij op zaterdag 28 juni 1997 vond net voor het uitkomen van Geestgronden jrg. 4, nr. 2 (juli 1997) plaats. Het was toen niet mogelijk in dat nummer aandacht aan het symposium te besteden. Daardoor is echter ook het ver schijnen van Deel III van de Egmondse Studiën In het spoor van Egbert onvermeld gebleven. De bundel bevat de uitgewerkte bijdragen van histori ci tijdens de vorige aan de geschiedenis van de middeleeuwse abdij gewij de, bijeenkomst van wetenschappers. Toen stonden de figuur van aartsbis schop Egbert van Trier, tweede zoon van graaf Dirk II en zijn schenkingen aan het klooster centraal. Daarnaast bevat de publicatie een nieuwe editie van de Egmondse boekenlijst en een studie over het onderwijs. Tenslotte gaat het boek in op monnik Allinus (circa 1150-1222). Van diens bijdrage aan de Annalen van Egmond is een nieuwe editie met vertaling opgeno men. In het spoor van Egbert biedt een kijkje in de keuken van de specia listen. Het boek is verschenen bij uitgeverij Verloren in Hilversum. Stichting Historisch Egmond Het bestuur van de Stichting Historisch Egmond (SHE) is weer compleet. Drie leden zijn toegetreden. Nita Housheer als secretaresse, Gert Mooy als penningmeester en Rob Leijen als lid. Het bestuur heet de drie van harte welkom en hoopt op een goede samenwerking. Cor Oorthuijsen is statutair afgetreden en heeft besloten zich niet meer beschikbaar te stellen voor een bestuursfunctie. Wel blijft hij redactielid van Geestgronden. Per 1 januari 1999 bestaat het bestuur uit: Peter de Man, Nita Housheer en Gert Mooy (dagelijks bestuur), Ans Groot, Hannie de Vries, Cees Paul. Peter van den Berg en Rob Leijen (leden). Op donderdag 21 januari 1999 houdt SHE haar donateursavond in dorps huis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Het bestuur is in onderhandeling met een spreker die een korte lezing zal houden. Na deze lezing zullen de werkgroepen van SHE zich presenteren. Op deze manier kunt u zien met welke aspecten van de Egmondse geschiedenis de werkgroepen zich bezig houden. Donateurs ontvangen nog een uitnodiging. Geestgronden, 5 (1998), nr. 3/4 115

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 57