VRAAG EN AANBOD Valk Lunchroom In Geestgronden, jrg. 5, nr. 2 (augustus 1998) stond, dat de lunchroom van Valk aan de Magdalenenstraat in Alkmaar ook wel als 'boerenvreet- huis' aangeduid werd. Lezer A. Bakker uit Alkmaar vindt dat een denigre rende kwalifikatie voor de chique en gerenommeerde banketbakkerij annex lunchroom. Hij wijst er verder op, dat de eetgelegenheid op de hoek van Houttil en het Kleine Waagplein gesitueerd was.Q Familie Mooij C. van der Paard uit Alkmaar heeft gegevens over eigenaren van café Het Haasje aan de Herenweg in Egmond-Binnen op een rijtje gezet. Ze zouden mooi gebruikt kunnen worden voor een verhaal over het etablissement. Ook over de duinboerderij Vogelenwater bij de grens van Egmond en Castricum heeft hij materiaal beschikbaar, dat bruikbaar is voor een artikel. Het naburige jacht-/rusthuis kreeg later de naam Vogelwater en de boerderij heet nu Berwout. De Alkmaarder raakte geïnteresseerd in beide onderwer pen bij zijn genealogisch onderzoek naar de familie Mooij in Egmond- Binnen. Voor nadere informatie: tel. (072)5154594. Tweede wereldoorlog De werkgroep 'Egmond en de tweede wereldoorlog' van de stichting Historisch Egmond plaatste in Geestgronden, jrg. 5, nr. 2 (augustus 1998) enkele kanttekeningen bij het artikel 'Herinneringen van een oud- Egmond-Binder aan de tweede wereldoorlog' van de hand van P.C. Mooy Geestgronden, jrg. 5, nr. 1 (april 1998). Die reageerde op zijn beurt. Allereerst de kwestie van het zand in munitiekisten. De schrijver heeft de informatie van zijn oom Willem Hopman, die met de soldaten bij het vlieg veld in de schuilkelders in de boomgaard aan de Groeneweg heeft gezeten. De redactie van Geestgronden merkt hierover op dat het opvallend blijft, dat het verhaal over munitiekisten met zand her en der in het land opduikt. Waar gebeurd of voor waar aangenomen, dat blijft de vraag. De redactie heeft ook van anderen vernomen, dat het plukken van duin doornbessen voor jam wel degelijk heeft plaatsgevonden. Opkopers kwa men de bessen dan in Egmond ophalen. De bessen zijn niet giftig en bevat ten veel vitamine C. Dat staat in iedere encyclopedie, weet P.C. Mooy te melden. Het duingebied was weliswaar Sperrgebiet. En er lagen mijnen. Geestgronden, 5 (1998), nr. 3/4 1 13

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 55