kost voor mijn vrouw en vijf kinderen waarvan de oudste 9 jaar is niet meer verdienendoordat in de tegenwoordige omstandigheden en het mijnenge vaar de visscherij zoo goed als stil ligt. Ik hen toen tot mijn groote spijt ten einde raad in de duinen op de strooperij uitgegaan om wat voor mijn huis gezin te verdienenmaar door vier bekeuringen der jachtopzieners is mij dit verder belet. Nu heb ik voor de 4e bekeuring verzet aangetekend en gekregen. Omdat voor de drie andere vonnissen respectievelijk dato 8 Jan, 15 Jan, en 3 oct 1919 kan ik dit niet meer doen. Ik moet derhalve voor die drie vonnissen 45 dagen gevangenisstraf ondergaan of kan betalen met f 55,- boeten, die ik op het oogenblik niet kan betalen. Nu is mijn beleefd ver zoek te vragen of ik van Uwe Exellentie uitstel van betaling mag hebben omdat over eenigen tijd de verdiensten in de visscherij zullen verbeteren en ik dan in staat gesteld wordt het verschuldigde te voldoen. In de hoop op een gunstige beschikking in deze heb ik de eer mij te noemen, Uwe Excellentie Uw Dienaar, Andries Zwart Sr. Het waren moeilijke tijden. Het indrukwekkende vissersmonument op het duin nabij de begraafplaats te Egmond aan Zee houdt de herinnering levend aan de omgekomen opvarenden van de verongelukte vissersschepen op zee. Daarop worden de namen van 95 mannen vermeld. Ze herinneren aan het grote leed dat in die jaren op zee werd berokkend en aan de bijzonder grote droefenis en zorgen voor de vele nabestaanden. Geestgronden, 5 (1998), nr. 3/4 71

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 13