VAN DE REDACTIE Na het extra dikke dubbelnummer in december 1997 is dit weer een norma le aflevering van Geestgronden. Er is van verschillende kanten op aange drongen ook de enkele nummers meer pagina's te laten tellen. Afgezien van het extra (vrijwilligers)werk en de hogere kosten zal daarvoor toch eerst meer kopij beschikbaar dienen te komen. Voorlopig is de redactie al blij, als ze erin slaagt het huidige aantal bladzijden op een zo gevarieerd mogelijke wijze te vullen. Maar wie weet, als plotseling grote hoeveelhe den tekst binnenstromen, een fiks aantal donateurs zich aanmeldt en de redactie uitgebreid wordt... De samenstelling van de redactie is gewijzigd. Het bestuur van de Stichting Historisch Egmond (SHE) heeft Cor Oorthuijsen als redactielid benoemd. Cor houdt zich voor Geestgronden vooral met de fotografische bijdragen bezig. De redactie is blij met deze versterking van de gelederen. Saskia Baarda heeft haar redactiewerkzaamheden beëindigd. Zij was vanaf het eerste uur van de partij en heeft door haar consciëntieuze inbreng een belangrijke rol gespeeld bij de vormgeving van Geestgronden. Mede dankzij haar inspanningen is de basis gelegd waarop het tijdschrift nog jaren kan voortbouwen. Een speciale afscheidswandeling zal de laatste gezamenlijke activiteit vormen. In dit nummer laat Jan Hopman om persoonlijke redenen verstek gaan. Hij wil op een later tijdstip zijn relaas over de bollenteelt vervolgen. Wandel historicus Vladimir Mars maakt wegens drukke werkzaamheden even pas op de plaats. De lezers van Geestgronden houden zijn toegezegde afleve ringen over al dan niet verdwenen voetpaden in Wimmenum en Rinnegom tegoed. In persoon van de heer C. Blaauboer uit Egmond aan Zee wordt een nieuwe scribent welkom geheten. De nieuwe rubriek VRAAG EN AAN BOD heeft al enkele leuke reacties opgeleverd. Dat zal anderen hopelijk stimuleren in de pen te klimmen om vragen en mogelijke antwoorden aan de lezers voor te leggen. 2 Geestgronden, 5 (1998), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 4