VRAAG EN AANBOD Boerderij Peperstraat 7 De zoektocht van de familie Zonneveld in Egmond-Binnen naar een afbeel ding van de boerderij aan de Peperstraat 7 met de originele raampartijen (Geestgronden, jrg. 4, nr.3/4 (december 1997) heeft helaas nog niets opgeleverd. Evacuatielied Wel leidde de nieuwe rubriek 'Vraag en aanbod' tot een vraag van mevrouw M.C. Sprenkeling-Glorie naar de volledige tekst van het Evacuatielied'. De redactie heeft haar een stukje uit het Contact met de Egmonden van de hand van Jaap Eeltink doen toekomen. Die wijdde op 29 april 1992 zijn column aan het lied. Hij meldt dat het in 1942 is gemaakt door Aris Gravemaker jr. en Engel Stam. Het luidt als volgt: -7- Toen wij uit Egmond Zee vertrokken met de hele karavaan kwam bij velen de gedachte: nu gaan wij reeds naar de maan. En toen wij in 't Noorden belandden konden wij ze niet verstaan! En wij hoorden niets dan fluist'ren: wanneer gaan wij hier weer vandaan? -2- Dagen, weken, maanden, jaren gingen aan ons oog voorbij. En wij hadden één gedachte: eenmaal komen wij weer vrij! En dan zullen wij wederkeren naar ons dorpje aan de zee! Ja, dan zijn we vastbesloten, nooit gaan wij hier meer vandaan! -3- Maar ons dorpje is verdwenen veel van 't fraais is er teniet. En dat is voor vele mensen zo je begrijpt een groot verdriet. Want wat moeten wij nu beginnen als ons huis er niet meer staat? Maar zij denken het gauw geleden Nooit gaan wij hier meer vandaan! -4- En wij denken ook aan Zuidbroek dat in onze grote nood ons zo schift'rend heeft ontvangen en de milde hand ons bood. Ja, dat dorpje in het Noorden ook al is het nog zo klein zullen wij toch nooit vergeten als wij weer in Egmond zijn! De tekst staat ook afgedrukt in J. Stam, Egmond aan Zee in oorlog en vree. Pirola, Schoorl, p.73.0 20 Geestgronden, 5 (1998), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 22