-7- Man zag de heeren van de staat En de raad uit Alkmaar Plechtig zag men die ook daar Binnen Egmonds bestuur. -8- Men zag Egmonds geest'lijkheid Bij die grote plechtigheid Een grote burgerschaar Bij ons op de nieuwe straat. -9- Met verschuldigde eerbied Wenschen wij Egmonds bestuur En de deel het eerste daarbij Bloei voor God en de Maatschappij. Zo stond het lied in april 1950 afgedrukt in het blad De „Van Speyk". Voor alle Oud-Katholieke Egmonders. Erbij stond vermeld, dat tekstschrijver Reinier Gouda de overgrootvader was van Reinier Prins. Dat is Rein Prins (1895-1988) die stoker bij de gasfbriek in Egmond aan Zee en later ge- meentewacht op het strand is geweest. J. Craandijk maakte tijdens een bezoek aan de Egmond rond 1875 gebruik van de straatweg. Hij herinnerde zich de onverharde zandwegen nog wel. Over de Herenweg merkt hij op, dat deze 'tot voor weinig jaren een prachtige, maar zeer moeijelijken weg' was. Zuchtend zwoegde de reizi ger door het mulle zand, en voor de paarden was het een moordend werk, als zij op eenheeten zomerdag den zwaren wagen door het spoor moesten slepen.(Craandijk en Schipperus, 1875, p. 203.) Komend vanuit Egmond-Binnen slaat hij "links af, den naakten straatweg tusschen de kale duinen in. Wij brengen eerst een bezoek aan Egmond-op- Zee. Wie op eenheeten zomerdag, of zelfs op dezen warmen herfstmorgen dien weg betreedt, waar de zon op het witte zoo oogverblindend kan stralen en de hitte zoo verlammend tusschen de hooge duinen hangt, die zou alligt de volmaaktheid hier nog niet bereikt achten en althans hier wel een weinig -10- Tien rijtuigen zag men daar bijeen Zag men op dat blijde feest Christelijk was de dag en de tijd Wij zijn verlost van de zandwoestijn. -11- Dank zij ons aller Opper Heer Die aan de hoofde of deze geest Om te leggen doen deze straat De Heere heeft alles wel gedaan. Geestgronden. 5 1998), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 13