-3- -4- -5- Cees Blaauboer (70) uit Egmond aan Zee is een man met belangstelling voor Egmonds geschiedenis. Hij is lid van de gemeentelijke monumentenadviescom missie. En hij zet zich actief in voor het behoud van de Slotkapel. Hij heeft ook een aardige historische collectie (familie)stukken opgebouwd. Zijn eerste bijdra ge aan Geestgronden gaat over de weg tussen Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee, die in 1847 tot Egmondervtrac/tweg werd opgewaardeerd. (Red.) C. Blaauboer DE STRAATWEG NAAR EGMOND-OP-ZEE In 1997 was het 150 jaar geleden, dat de eerste verharde weg van Egmond aan den Hoef naar Egmond aan Zee werd geopend. De opening vond plaats op 15 maart 1847. Reinier Gouda schreef er toen een lied over. Lied van de Straatweg -1- Nu beleven wij den tijd: Dat de straatweg is geleid Och wat is dat lang gepraat Nu ziet men vervuld de taak. -2- Het was in de Septembermaand Drie en twintig meldt men aan Zes en veertig jaargetij Toen is de eerste steen geleid. Stralend zag men de vreugd Bij het leggen der eerste steen De galmstem klonk op de aard Van 't geroep Hoera, hoera. Geboren zag men de lentemaand De tweede dag toen lag de straat In zeven en veertig was de tijd Toen is de laatste steen geleid. Op maandag vijftien meldt men aan Toen werd de tolboom opgedaan De vlaggen waaiden van vreugde uit Op het schoone feestgedruisch. -6- Twacdf ure was 't bericht Om af te doen bij Zeezicht Zoo was de order ingevoegd De statietrein ging naar de Hoef. 10 Geestgronden. 5 (1998), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 1998 | | pagina 12