Namens SHE heeft Peter de Man zitting genomen in de monumenten adviescommissie van de gemeente Egmond. Rondvaarten De gebroeders Jaap en Ton Kraakman gaan dit jaar rondvaarten organiseren in de Egmondermeer. Tijdens de rondtochten stellen ze het publiek op de hoogte van de natuurlijke rijkdom en de geschiedenis van de Egmonder meer. Informatie over deze rondtochten kunt u inwinnen via de telefoon nummers 072 - 511 1703 en 072 - 512 0847. Inmiddels is uit ervaring gebleken dat deze rondvaarten uitstekend te combineren zijn met de rond leidingen die SHE geeft in de Egmonden. De werkgroepen van SHE sloten op 20 mei het seizoen af. De eerstvolgen de bijeenkomst is gepland op 9 september 1997. De werkgroep Dialect is druk bezig met het in kaart brengen van het Derps. De werkgroep 1799 is zijn activiteiten aan het afronden. De bijdrage aan het boek dat uitgegeven wordt ter nagedachtenis aan het feit dat het in augustus 1999 200 jaar gele den is dat de Engelse en Russische troepen Noord-Holland binnenvielen, is bijna klaar. De werkgroepleden zijn zo voortvarend bezig geweest dat ze veel meer informatie verzameld hebben dan in het boek verwerkt kan worden. Natuurlijk willen zij u deze informatie niet onthouden en zult u ook hiervan via Geestgronden kennis nemen. Het zal u niet ontgaan zijn dat de Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont vergevorderd is met de uitvoering van hun plan. De bedoeling is dat het standbeeld op 11 oktober 1979 feestelijk onthuld wordt. Het bestuur van SHE wil de Stichting Standbeeld feliciteren met dit resultaat. De leden van de werkgroep Audiovisueel van SHE zullen een foto7videoreportage verzorgen van de onthulling en van de activiteiten die rondom de totstand koming van het beeld georganiseerd worden. Zelf kunt u ook een actieve bijdrage leveren. Rondom het project wordt namelijk een grote fotowedstrijd georganiseerd waarbij aantrekkelijke prij zen te winnen zijn. Meer informatie over deze fotowedstrijd krijgt u via de dag- en weekbladen. 52 Geestgronden, 4 (1997), nr. 2

Geestgronden - Egmonden | 1997 | | pagina 26