KORT NIEUWS Stichting Historisch Egmond Het bestuur van Stichting Historisch Egmond (SHE) is weer op volle sterk te. Het bestuur prijst zich gelukkig dat Ans Groot-Belleman en Cees Paul zich bereid verklaard hebben om de plaatsen van Saskia Baarda en Theo Röling in te nemen. Tijdens de afgelopen bestuursvergaderingen is al gebleken, dat beiden met groot enthousiasme en kennis van zaken hun steentje bij willen dragen aan SHE. Ook langs deze weg heten we Ans en Cees van harte welkom in het bestuur. We hopen op een lange en vruchtba re samenwerking. Dit zomerseizoen zal SHE wederom met een marktkraam aanwezig zijn op de braderie in Egmond aan Zee en op de diverse dorpsfeesten. Door op deze manier naar buiten te treden geven we bekendheid aan de doelstelling van onze stichting en hopen we nieuwe donateurs te werven. Verder hopen we artikelen te verkopen zoals 'oude' Geestgronden en de Platte Gront van Egmont op Zee. Met het geld, dat we hiermee verdienen kunnen we weer andere activiteiten financieren. We delen de marktkraam met het Museum van Egmond. Voor het 'bemensen' van de kraam zijn we op zoek naar een paar vrijwilligers. Als u interesse heeft kunt u contact opnemen met onze secretaresse Els Bruschke-Blok. tel. 072-506.6170. De afgelopen maanden hebben leden van de Stichting Archeologie Egmond en SHE keihard gewerkt aan een bouwhistorisch onderzoek in het pand Overslot aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. De bodem in de hooi schuur werd laag voor laag afgegraven en minutieus onderzocht. Er werden interessante vondsten gedaan. Binnenkort wordt begonnen met de zoge naamde casco-restauratie van de boerderij. Om een ieder in de gelegenheid te stellen van de resultaten van het onder zoek kennis te nemen, werd het pand op 26 en 27 april opengesteld voor publiek. Aan de hand van dia's en gevonden voorwerpen en middels een rondleiding liet onze voorzitter Peter de Man de bezoekers de vorderingen zien. Circa 300 mensen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om het Overslot aan de binnenkant te bekijken. Dat de rondleidingen aansloe gen, blijkt uit het feit dat we ter plekke 15 nieuwe donateurs mochten ver welkomen. Natuurlijk houden we u via Geestgronden op de hoogte van het bouwhistorisch onderzoek en kunt u hierover artikelen verwachten. Geestgronden. 4 (1997), nr. 2 51

Geestgronden - Egmonden | 1997 | | pagina 25