KORT NIEUWS Stichting Historisch Egmond De werkgroepen van de Stichting Historisch Egmond (SHE) draaien op volle toeren. De werkgroep Dialect zal regelmatig in het Contact met de Egmonden oproepen en vragen om nadere informatie plaatsen. Wilma Sander (tel. 072-506.4498) functioneert als coördinator. Ook bij Piet Dekker van boekhandel Dekker Dekker kunnen mensen hun wetens waardigheden slijten. Peter de Man heeft als lid van de werkgroep 1799 een artikel aan Geest gronden aangeboden. Dat zal in een volgend nummer geplaatst worden. SHE is verder nog betrokken bij archeologische opgravingen in de voorma lige boerderij Overslot. Restauratie-architekt Ab Peetoom schetste op 27 februari in de Slotkapel tij dens de druk bezochte, gezamenlijke donateursavond van museum en SHE aan de hand van dia's van metselwerk op boeiende wijze de gecompliceerde (bouw)geschiedenis van het pand. Het complex bestond waarschijnlijk eerst uit twee buitens. Later werd het pand als boerderij ingericht; met de ingang aan de Slotweg. Dit boerenbedrijf werd dus niet in een in deze regio gebrui kelijke stolp gevestigd. De ingang verhuisde later naar de tuinkant. Al die veranderingen hebben sporen achtergelaten. Aan de hand daarvan, met behulp van archiefmateriaal en met behulp van de gegevens die het archeo logisch onderzoek oplevert wordt getracht de geschiedenis te achterhalen. Het (wat overladen) programma van de donateursavond omvatte verder lezingen van Annabet van Duinen over het archeologisch beleid van de provincie en van Annalies van Benthum over de geactualiseerde inventari satie van goederen die in de jaren dertig op het terrein van het voormalige Slot en de omringende gracht zijn opgediept. Via ons nieuwe Geestgronden-redactielid Max Hofer is contact gelegd met fotorestaurateur Peter Leeman uit Alkmaar. Hij werkt onder andere voor Vrienden van het Centraal Bureau voor Genealogie in Den Haag en weet bij verbleekt, vervaagd of beschadigd fotomateriaal veel van de oorspron kelijke afbeeldingen terug te halen. Hij zal op een werkgroepbijeenkomst uitgenodigd worden. 28 Geestgronden, 4 (1997), nr.

Geestgronden - Egmonden | 1997 | | pagina 30