het tijdschrift kost enorm veel tijd. mede omdat de inhoud geschiedkundig moet kloppen. Als blijk van waardering heeft de Stichting de redactie in persoon van Ron Ranzijn voorgedragen om tijdens de vrijwilligersavond op 11 december in De Schulp van de gemeente een zilveren Nobel in ont vangst te nemen. Ons bestuurslid Hannie de Vries kreeg op 21 november een Koninklijke Onderscheiding opgespeld door burgemeester E. Brommet wegens haar vele verdiensten voor de Egmondse gemeenschap. Langs deze weg felici teert het bestuur haar nogmaals met haar onderscheiding. Op 12 oktober is het boek Egmondse dorpsportretten van Armando Jongejan in de Slotkapel gepresenteerd. Het boekwerk kwam uit in samen werking met SHE. De teksten zijn van de hand van redactielid Ron Ranzijn van Geestgronden. De leden van de werkgroep 1799 zijn bijzonder actief. Ze zijn regelmatig te vinden in het Regionaal Archief in Alkmaar, op zoek naar gegevens over het sociale en culturele leven van de Egmonden in de jaren 1790 - 1815. De opzet is historische verenigingen en stichtingen in de regio materiaal te laten aanleveren voor een publicatie over de Franse tijd en de slag van 1799 tussen de Russen en Engelsen enerzijds en de Fransen en Nederlanders anderzijds. Acht mensen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt via SHE cursus sen te volgen bij de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord- Holland. Hopelijk zullen de cursussen aanzetten tot onderzoek en het schrijven van artikelen voor Geestgronden. Het wachten is op een uitspraak van de gemeente Egmond over het pand Slotweg 42. De werkgroep Overkasteel is druk bezig met het in kaart bren gen van de geschiedenis van het gebouw. Er zijn al verrassende ontdekkin gen gedaan. In Geestgronden zal hierover gerapporteerd worden. SHE hoopt, dat het pand als informatiecentrum voor de rijke geschiedenis van de Binnen-Egmonden zal gaan fungeren. Op 14 november vond voor het eerst een gezamenlijke donateursavond met Museum Egmond plaats. De belangstelling voor de lezing van de heer Kalkman uit Den Helder was groot. Hij vertelde over strandingen van sche- 90 Geestgronden, 3 (1996), nr. 3/4

Geestgronden - Egmonden | 1996 | | pagina 44